بین المللی

پوتین برای غرب و ناتو در اوکراین خط قرمز ترسیم کرد

پوتین برای غرب و ناتو در اوکراین خط قرمز ترسیم کرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه به ناتو درباره استقرار نیرو و سلاح در اوکراین هشدار داد و گفت این اقدام خط قرمز روسیه است و با پاسخ قاطع همراه خواهد شد.

پوتین، با توجه به اتهامات کشورهای غربی درباره قصد روسیه برای حمله به اوکراین مدعی شد که مسکو نیز از رزمایش‌های نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای خود نگران است.

پوتین که در یک نشست آنلاین با موضوع سرمایه‌گذاری صحبت می‌کرد گفت پیش‌روی‌های ناتو به سمت شرق به منافع امنیتی اصلی مسکو ضربه زده است.

او اباز نگرانی کرد ناتو ممکن است در نهایت در خاک اوکراین موشک‌هایی مستقر کند که می‌توانند مراکز فرماندهی روسیه را ظرف تنها پنج دقیقه هدف قرار دهند.

پوتین گفت: «پیدایش چنین تهدیدهایی برای ما خط قرمز است. امیدوار هستم که درباره آنها در نهایت عقل سلیم و مسئولیت‌پذیری در قبال جامعه جهانی در نهایت، حکمفرما شود.»

ولادیمیر پوتین اضافه کرد مسکو مجبور شده با ساخت سلاح‌های هایپرسونیک برای مقابله با چنین تهدیدهای فزاینده‌ای آماده شود.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: «ما باید چه کاری انجام دهیم؟ لازم است ما هم سلاحی مشابه برای مقابله با کسانی که ما را تهدید می‌کنند بسازیم. و ما الان قادر هستیم این کار را انجام دهیم.»

  پوتین تصریح کرد موشک مافوق صوتی که قرار است از اوایل سال آینده میلادی در نیروی دریایی روسیه عملیاتی شود قادر است در یک بازه زمانی برابر مواضع طرف مقابل را هدف قرار دهد.

 

در حال تکمیل…
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر با عنوان “پوتین برای غرب و ناتو در اوکراین خط قرمز ترسیم کرد” در وب سایت farsnews.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 13 =

دکمه بازگشت به بالا