استان ها

بیشتر مراجعان به اورژانس های اجتماعی زنان زیر ۳۰ سال و دختران هستند

بیشتر مراجعان به اورژانس های اجتماعی زنان زیر ۳۰ سال و دختران هستند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ محمد شایسته در بازدید مدیر کل بانوان استانداری گلستان از مرکز خانه امن گرگان اظهار کرد: متاسفانه حمایت و پشتیبانی لازم از مراکز خانه امن نمی شود، نیروه های این اماکن کم هستند و نیازمند یک عزم ملی و اجتماعی برای کمک به آنها هستیم.

وی افزود: آسیب های استان باید بر اساس اقوام توسط سمن ها بومی سازی شود، چرا که این کار در شناسایی و حل چالش ها بسیار می توانند کمک کند.

شایسته ادامه داد: نیازمند یک هم افزایی در بین سمن ها و حوزه های مردم نهاد در مباحث اجتماعی با کمک استانداری و دیگر دستگاه های مربوطه هستیم تا بتوانیم آسیب های اجتماعی را الویت بندی کنیم.

وی گفت: همچنین سمن ها کمک کنند تا مشکلات و آسیب های حوزه بانوان کمتر شود، چرا که متاسفانه در حال حاضر بیشتر مراجعات به اورژانس زنان زیر ۳۰ سال و دختران جوان هستند.

مدیر بهزیستی گرگان با بیان اینکه مراکز کاهش آسیب تا به حال عملکرد قابل توجهی داشته اند، تصریح کرد: این مراکز در جامعه نقش مسکن را ایفا می کنند و البته باید تلاش کنند تا هر شش ماه یک بار بتوانند، کار تحلیلی و تحقیقی تحویل سازمان بدهند.

وی افزود: همچنین سازمان بهزیستی نیز با کمک استانداری می تواند با استفاده از تجربیات این مراکز سرفصل های آموزشی را برای سمن ها وموسسات مردم نهاد تهیه کند.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “بیشتر مراجعان به اورژانس های اجتماعی زنان زیر ۳۰ سال و دختران هستند” در وب سایت www.borna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا