فناوری

اختلال در شبکه تلفن همراه البرز رفع شد/ قطع فیبر نوری علت بروز اختلال

اختلال در شبکه تلفن همراه البرز رفع شد/ قطع فیبر نوری علت بروز اختلال” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، طبق گزارش‌های مردمی و اطلاعات ارسالی از مشترکان اپراتورهای تلفن همراه کیفیت شبکه ارتباطی از شب گذشته در دو شهر «خرمدشت» و «حصارک» استان البرز به‌شدت افت کرده و کاربران اپراتورهای رایتل و همراه اول برقراری تماس تلفنی و اتصال به اینترنت دچار مشکل شدند. بروز این اختلال در شبکه ارتباطی شهرهای نام برده مشترکان را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده و باتوجه به تداوم روند آموزش مجازی در مناطق مختلف کشور و حضوری نشدن کامل مدارس تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان نیز برای دسترسی به شبکه ارتباطی در این شهرها با مشکل روبه‌رو شدند.

طبق بررسی‌های انجام شده اختلال در شبکه ارتباطی تنها محدود به این دو شهر بوده و وضعیت آنتن‌دهی و اتصال به اینترنت در سایر شهرهای استان البرز مطلوب است. مسئولان شرکت همراه اول در پاسخ به پیگیری خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا با تأیید اختلال در پوشش شبکه ارتباطی اعلام کردند: «علت اختلال در شبکه ارتباطی تلفن همراه مشترکان شهرهای خرمدشت و حصارک قطع شبکه فیبر نوری بوده است. با تلاش گروه‌های فنی این مشکل در سال ۱۲:۳۰ امروز رفع و هم اکنون اختلالی در سرویس‌های همراه اول در استان البرز وجود ندارد. دلیل بروز نوسانات مقطعی در برخی از مناطق شهر تهران نیز حجم بالای استفاده از شبکه اینترنت پهن‌باند سیار است و مشکل فنی در زیرساخت‌های ارتباطی همراه اول وجود ندارد.»

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این مقاله با عنوان “اختلال در شبکه تلفن همراه البرز رفع شد/ قطع فیبر نوری علت بروز اختلال” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا