عمومی

۱۰ نکته موقع خرید از سوپرمارکت

۱۰ نکته موقع خرید از سوپرمارکت” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع عمومی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

گر چه خریدکردن از هایپرها راحت‌تر است اما با خریدکردن از سوپرمارکت‌های محلی به بقای آنها و خانواده‌شان کمک کنیم و نگذاریم خورده و حذف شوند.

به گزارش تیتروز، عصر ایران نوشت: «هر کدام از ما در طول هفته حتماً برای خرید یک تُن‌ ماهی، دستمال کاغذی، نان بسته‌بندی، نوشیدنی و … به سوپرمارکت می‌رویم. رعایت این نکات به ما به عنوان مشتری و حتی به فروشنده کمک می‌کند.

۱- حتی اگر خیلی با سوپری محل دوست هستیم، اگر مشتری دیگری در مغازه است، جلوی او شوخی نکنیم.

۲- موقع ایستادن در صف صندوق، همیشه حق با کسی است که زودتر در نوبت ایستاده. این که «من یه قلم خرید داریم»، «خرید من کمه»، «عجله دارم و ماشینم رو جای بدی پارک کردم» و … هیچ‌کدام مجوزی برای جلوزدن از کسی نیست که قبل از ما ایستاده است؛ مگر این که با احترام اجازه بگیریم.

۳- اگر با خودمان کیسه پارچه‌ای، سبد یا هر وسیله دیگری ببریم و از پذیرفتن کیسه پلاستیکی خودداری کنیم. کمک بزرگی به کاستن از حجم زباله‌ها می‌کنیم. اگر خریدمان کم است و می‌توانیم دست بگیریم، کیسه را پس بدهیم، تشکر کنیم و بگوییم: برای حفاظت از محیط‌ زیست بهتره من کیسه پلاستیکی استفاده نمی‌کنم/کم‌تر استفاده می‌کنم.

۴- اگر وسیله‌ای را از قفسه‌ای برمی‌داریم و بعد از خریدنش پشیمان می‌شویم بهتر است آن را سر جایش بگذاریم.

۵- اگر با کارتخوان خرید می‌کنیم لازم نیست حتماً پرینت کاغذی بگیریم. مگر وقتی که شک داریم به قیمت‌ها یا لازم است رسید را داشته باشیم.

۶- گر چه خریدکردن از هایپرها راحت‌تر است اما با خریدکردن از سوپرمارکت‌های محلی به بقای آنها و خانواده‌شان کمک کنیم و نگذاریم خورده و حذف شوند.

۷- هر وقت کمی پول داریم و قصد بخشش، خوب است از سوپری محل که به او اعتماد داریم بخواهیم حساب دفتری یکی از مشتریان نیازمند را نشان بدهد و اگر وسع‌مان می‌رسد همه یا بخشی از آن را تسویه کنیم.

۸- برخی از سوپرمارکت‌ها شماره تماس ما را برای قرعه‌کشی و بانک مشتریان و ارسال پیامک جنس جدید و … می‌خواهند. این حق طبیعی ماست که تشکر کنیم و بگوییم تمایلی نداریم شماره بدهیم.

۹- تخفیف بعضی از کالاها همیشه برای جلب رضایت مشتری نیست. بعضی از اجناس تاریخ انقضای آن نزدیک است، کپی برندهای مشهور هستند و … که در این طبقه قرار می‌دهند، خوب است موقع خرید به این موضوع دقت کنیم.

۱۰- اگر جنسی در طبقات بالا قرار دارد و دست‌مان نمی‌رسد تقلا نکنیم. ممکن است دست‌مان به قفسه بخورد و باعث سقوط اقلام دیگر شود. این جور مواقع از فروشنده بخواهیم که این کار را انجام بدهد و دردسر برای خودمان و او درست نکنیم.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “۱۰ نکته موقع خرید از سوپرمارکت” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =

دکمه بازگشت به بالا