بانوان

رفع ممنوعیت حضور زنان هندی بدون محارم در حج تمتع سال آینده – تیتروز | خبر جدید

رفع ممنوعیت حضور زنان هندی بدون محارم در حج تمتع سال آینده – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بانوان منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز، حدود هزار و سیصد خانم مسلمان هندی برای سفر سال آینده به عربستان سعودی بدون وجود محرم ثبت نام کرده اند که به پیشنهاد ناریندرا مودی نخست وزیر هند و تأیید وزیر امور اقلیت‌های دولت مرکزی مختار عباس نقوی به این افراد اطمینان دادند که بدون قرعه کشی به سفر حج تمتع اعزام خواهند شد.

وزیر امور اقلیت‌های دولت مرکزی اعلام کرد که حدود ۱۳۰۰ زن بدون محرم برای سفر حج تمتع سال آینده درخواست داده اند.

وی افزود که برای اولین بار چنین تصمیمی گرفته شده است و به زنان بالای ۴۵ سال اجازه سفرهای زیارتی داده شود و این زیارت‌ها در قالب گروه‌های دست کم چهار نفری بدون محارم انجام می‌شود.

باید گفت که فهرست نهایی زائران حج هرساله از طریق سیستم رایانه‌ای قرعه کشی، و سپس اعلام می‌گردد.

هند خواستار از سرگیری سفر حجاج هندی از سال آینده می‌باشد. مختار عباس نقوی همچنین در برنامه رادیویی خود از نخست وزیر هند به دلیل اشاره به تصمیم وزارتخانه مبنی بر رفع ممنوعیت حضور زنان بدون محارم در حج تشکر و قدردانی نمود.

این خبر با عنوان “رفع ممنوعیت حضور زنان هندی بدون محارم در حج تمتع سال آینده – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا