فناوری

دوربین ثبت سرعت لحظه‌ای بومی‌سازی شد

دوربین ثبت سرعت لحظه‌ای بومی‌سازی شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس دوربین ثبت سرعت لحظه‌ای را طراحی و تولید کرده است. این دوربین با استفاده از یک حسگر راداری ترافیکی می‌تواند سرعت تمام خودروهای عبوری را در لحظه ثبت کند. این محصول قادر به ثبت سرعت در مسیرهای عبوری چند لاینی است که در تمام شرایط جوی محیطی با دقت ۹۸ درصد اندازه‌گیری کرده و به نمایش می‌گذارد. در حال حاضر سه نوع فناوری سرعت‌سنج لحظه‌ای در جهان وجود دارد اما این محصول ایران‌ساخت تنها با استفاده از یک حسگر راداری می‌تواند چند لاین را به صورت همزمان پوشش دهد و در داخل و خارج از کشور نیز ثبت اختراع شده است.

بیش از ۲۲۰ دستگاه از دوربین ثبت سرعت لحظه‌ای ایران‌ساخت در شهر تهران نصب و راه‌اندازی شده است که در نتیجه این کار تلفات ترافیکی در این کلان‌شهر حدود ۸۰۰ نفر کاهش یافته است. این سیستم توانایی آنالیز حرکت تمامی خودروها را دارد و می‌تواند تصویر شفاف خودروها را با هر سرعتی ثبت کند. این سامانه سرعت خودروهایی که زیر حد سرعت مجاز در حرکت هستند را با رنگ سبز و خودروهایی که سرعت‌شان بالاتر از حد مجاز است، را با رنگ قرمز نشان می‌دهد. توان خروجی حسگر راداری این دوربین پنج میلی‌وات است که بالاترین استاندارد زیست‌محیطی اتحادیه اروپا برای رادرهای سرعت‌سنج ترافیک است.

هر سیستم از دوربین ثبت سرعت لحظه‌ای به صورت یک ایستگاه مستقل عمل کند و تمام محاسبات و ذخیره‌سازی را به صورت محلی انجام می‌دهد، این اطلاعات تا یک سال در سامانه ضبط می‌شود. از آنجایی که دسترسی به این سامانه‌ها به صورت محلی است، قطع شبکه ارتباطی خللی در آنها ایجاد نمی‌کند.

انتهای پیام/۴۰۲۱

این مطلب با عنوان “دوربین ثبت سرعت لحظه‌ای بومی‌سازی شد” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا