بین المللی

۵ هزار گذرنامه برای مهاجرین افغانستانی در ایران ارسال شد- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز

۵ هزار گذرنامه برای مهاجرین افغانستانی در ایران ارسال شد- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز، ریاست امور کنسولی وزارت خارجه طالبان امروز (چهارشنبه ۱۰ آذر) اعلام کرد که پنج هزار جلد گذرنامه که توسط سفارت و نمایندگی‌های سیاسی طالبان در ایران درخواست شده بود، برای توزیع به مهاجرین افغانستانی در تهران، مشهد و زاهدان ارسال شده است.

بیانیه می‌افزاید که این گذرنامه‌ها در مرکز پشتیبانی ریاست امور کنسولی طالبان چاپ شده و با همکاری ریاست آرشیو دیپلماتیک، به سفارت افغانستان در تهران ارسال گردیده تا به متقاضیان توزیع گردد.

به گزارش «آوا»، در ادامه بیانیه آمده است که ریاست امور کنسولی طالبان در هماهنگی با سایر نهادهای مربوط تلاش می‌کند تا روند توزیع گذرنامه را برای اتباع افغانستانی مقیم ایران و سایر کشورها تسریع کند.

پیش از این «عالم گل حقانی» سرپرست ریاست اداره گذرنامه طالبان با رد گزارش‌ها درباره توقف روند توزیع گذرنامه با لوگوی نظام سابق افغانستان گفته بود: هنوز نزدیک به ۹۰۰ هزار جلد گذرنامه با لوگوی جمهوریت داریم، ۶۰۰ هزار جلد دیگر چاپ شده و آماده انتقال به انبار است و ۱ میلیون جلد دیگر نیز آماده چاپ است.

وی افزود که طالبان پس از توزیع این ۲.۵ میلیون جلد گذرنامه موجود تصمیم می‌گیرد که چه تغییری در گذرنامه‌ها ایجاد شود.

انتهای پیام/.

این محتوا با عنوان “۵ هزار گذرنامه برای مهاجرین افغانستانی در ایران ارسال شد- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − شش =

دکمه بازگشت به بالا