فناوری

فروش تجهیزات آزمایشگاهی نانو ۴۸ درصد رشد کرد – تیتروز | خبر جدید

فروش تجهیزات آزمایشگاهی نانو ۴۸ درصد رشد کرد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از حمایت‌های ارائه شده در معاونت علمی و فناوری توسعه بازار تجهیزات آزمایشگاهی داخلی است. تولیدات حوزه نانو نیز از این خدمات بهره‌مند هستند.

پروژه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی نانو که با حمایت ستاد نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی شده است گامی موثر در مدیریت و توسعه فناوری و کسب‌وکار در کشور محسوب می شود.

این کار نقشی مهم و راهبردی در رونق اقتصادی، ثروت‌آفرینی، حفظ دارایی‌های فکری و تخصصی و پیشگیری از خروج ارز دارد. این طرح که از سال ۸۵ در ستاد آغاز شد روند ساخت و تولید تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی نانو را به یک باره با جهشی در خور مواجه کرد و در حال حاضر بخش قابل توجهی از حجم فروش تجهیزات حوزه نانو متعلق به دستگاه‌های آزمایشگاهی است و مشتریان اصلی این تجهیزات، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی هستند.

آمارها گواهی می دهند که طی یک سال اخیر فروش این تجهیزات ۴۸ درصد رشد داشته است. عددی قابل توجه که نشان‌دهنده توانمندی و ظرفیت داخلی موجود برای طراحی و ساخت این دستگاه‌های گران قیمتی است که پیش از این از بازار خارجی تامین می شد. اما با آغاز فرآیند حمایت از تولید محصولات، طراحی و عرضه داخلی آنها رشد کرد و تولیدکنندگان ایرانی به سمت بازار هدایت شدند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، میزان فروش این محصولات و تجهیزات سال ۹۲، ۱۷۹میلیارد ریال بود که این عدد سال ۹۸ به ۷۰۱ میلیارد ریال رسید و امروز رقمی بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال را ثبت کرده است.

این مقاله با عنوان “فروش تجهیزات آزمایشگاهی نانو ۴۸ درصد رشد کرد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =

دکمه بازگشت به بالا