سلامت

ویدئو / روند ابتلا به ایدز؛ کاهش در جهان، افزایش در ایران

ویدئو / روند ابتلا به ایدز؛ کاهش در جهان، افزایش در ایران” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

ویدئو / روند ابتلا به ایدز؛ کاهش در جهان، افزایش در ایران

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال گذشته میلادی ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در جهان با ایدز زندگی می‌کردند و یک و نیم میلیون مورد جدید به این آمار اضافه شد و ۶۸۰ هزار نفر نیز بدلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند. نسبت به دوره اوج بیماری در اواخر دهه ۹۰ میلادی، نرخ ابتلا به ایدز در جهان ۵۲ درصد کاهش و نسبت به سال ۲۰۱۰ نیز ۳۱ درصد کاهش داشته و مرگ‌ومیر ناشی از آن نیز در ۱۰ سال گذشته ۴۷ درصد کمتر شده است. برخلاف روند جهانی، در منطقه مدیترانه شرقی که ایران هم در همین گروه دسته‌بندی می‌شود، آمار ابتلا نسبت به سال ۲۰۱۰ میلادی ۴۴ درصد رشد داشته است و مرگ‌ومیر ناشی از ایدز هم بیشتر شده است

تدوینگر: نوید مرسلی / گوینده: حسین هرمزی

این خبر با عنوان “ویدئو / روند ابتلا به ایدز؛ کاهش در جهان، افزایش در ایران” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا