استان ها

پویش مردمی جنگل کاری در لرستان برگزار شد

پویش مردمی جنگل کاری در لرستان برگزار شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان؛ روز چهارشنبه  پویش مردمی جنگل کاری همزمان با ۱۱ استان زاگرس‌نشین و ۷۷ شهر در ۱۱ نقطه جنگلی لرستان و با هدف احیای جنگل‌های زاگرس برگزار شد.

شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان در حاشیه این مراسم، اظهار کرد: ۲میلیون و ۸۰۰ هزار اصله نهال در هشت نهالستان لرستان تولید شده و آماده کاشت است.

او افزود: میزان بارندگی برای نقاط اجرای این طرح باید بیش از ۳۰۰ میلیمتر و ارتفاع آن از سطح دریا ۵۰۰ متر باشد همچنین باتوجه به اینکه کاشت گونه‌های مرغوب، نیازمند نگهداری و مراقبت است به همین دلیل نقاط شناسایی‌شده دارای طرح و نگهبان خواهد بود.

نجفی تصریح کرد: پویش مردمی جنگل کاری تا هفته منابع طبیعی با مشارکت مردم، انجمن‌های زیست‌محیطی و جوامع محلی ادامه دارد و امید می رود جشن احیا و بازسازی ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی جنگلی در لرستان برگزار شود.

گفتنی است در پایان این پویش شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان به همراه اصحاب رسانه ازنهالستان و اجری عملیات بیولوژیک در مجموعه بام لرستان بازدید کردند.

انتهای پیام

این محتوا با عنوان “پویش مردمی جنگل کاری در لرستان برگزار شد” در وب سایت www.borna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا