بین المللی

قرداحی: برای حل بحران بین لبنان و عربستان استعفاء می‌دهم- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

قرداحی: برای حل بحران بین لبنان و عربستان استعفاء می‌دهم- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، «جورج قرداحی» وزیر رسانه لبنان گفت که رأس ساعت ۱ عصر جمعه به وقت محلی استعفای خود را اعلام خواهد کرد.

وی در گفت‌وگو با شبکه ام تی وی لبنان، اظهار داشت: می‌خواهم از طریق استعفایم به حل بحران بین لبنان و عربستان کمک کنم.

قرداحی اظهار داشت: من از روز اول گفتم که اگر استعفای من برای حل بحران لبنان و عربستان مفید است، آماده انجام این کار هستم.

برخی رسانه‌های خبری پنجشنبه اعلام کردند که قرداحی روز جمعه استعفای خود را اعلام خواهد کرد.

منابع نزدیک به نجیب میقاتی «نخست‌وزیر لبنان» پیش از این اعلام کردند که فرانسویها به او پیغام دادند جورج قرداحی باید استعفا دهد تا ماکرون وزیر خارجه فرانسه در جریان سفر خود به ریاض، درباره پرونده لبنان حرفی برای گفتن با مقامات سعودی داشته باشد.

این منابع تاکید کردند که موضع فرانسه در این خصوص جدید نیست و همه پیش از این از مقامات فرانسوی شنیده بودند که قرداحی باید استعفا دهد. اما با این وجود فرانسوی‌ها هنوز هیچ گونه تضمینی مبنی بر اینکه استعفای قرداحی می‌تواند به بحران روابط لبنان با کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان پایان داده و باب گفتگو با این کشور را باز کند، ارائه نداده‌اند.

«جورج قرداحی» وزیر رسانه لبنان در یک مصاحبه تلویزیونی که در ماه آگوست (مردادماه) ضبط شده بود، تأکید کرده بود که انصارالله یمن در برابر حملات عربستان سعودی و امارات از خود دفاع می‌کند و متجاوزان باید دست از تجاوز خود در یمن بردارند.

این اظهارات درباره جنگ یمن سروصدای زیادی به‌پا کرد و کشورهای حوزه خلیج فارس کنار عربستان اقدام به تحریم ملت لبنان و قطع روابط خود با این کشور کردند.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “قرداحی: برای حل بحران بین لبنان و عربستان استعفاء می‌دهم- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا