بین المللی

هشدار کارشناس انرژی: ترانس کاسپین یک زنگ خطر جدی برای ایران است

هشدار کارشناس انرژی: ترانس کاسپین یک زنگ خطر جدی برای ایران است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین، مجید رئوفی نوشت:

اول دسامبر،خبری در یوریشیانت منتشر شد که باید مسؤولان نفت کشور، نسبت به آن هوشیار باشند.یک شرکت امریکایی که سفیر سابق امریکا در ترکمنستان تأسیس کرده،قصد دارد خط لوله ترانس‌کاسپین را برای انتقال گاز ترکمنستان به آذربایجان و سپس اروپا احیا کند. 

آلن موستارد سفیرسابق و مالک شرکت جدیدالتأسیس«منابع ترانس‌کاسپین»،یک هیأت مشاوره ۵نفره شامل برت واتسون لابیگر باسابقه امریکایی انرژی،دو مدیر اجرایی سابق بی‌پی،بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در آذربایجان و راب سبحانی تحلیلگر انرژی در رسانه‌های آذربایجان را کنار هم قرار داده است.

توافق ترانس‌کاسپین برای احداث یک خط لوله ۲۶۰ کیلومتری در عمق ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر در دریای خزر برای انتقال گاز ترکمنستان به آذربایجان و ازطریق گرجستان به ارزروم ترکیه، اکتبر ۱۹۹۸ میان رؤسای جمهور ترکمنستان و ترکیه امضا شد اما به‌دلیل ارزیابی‌های اقتصادی و مشکلات فنی و حقوقی پیش نرفت.

 درباره ترانس‌کاسپین بیشتر خواهم نوشت. این یک زنگ خطر برای ایران است. باید مراقب باشیم بای‌پس نشویم.

۳۱۱۳۱۱

این مطلب با عنوان “هشدار کارشناس انرژی: ترانس کاسپین یک زنگ خطر جدی برای ایران است” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =

دکمه بازگشت به بالا