فناوری

۴۸ ماهواره اینترنتی اسپیس ایکس به مدار زمین رفتند – تیتروز | خبر جدید

۴۸ ماهواره اینترنتی اسپیس ایکس به مدار زمین رفتند – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از اسپیس، بوستر این موشک پس از پرتاب روی دریا فرود آمد. در این مأموریت یک موشک فالکون ۹ که قبلاً استفاده شده بود، از مقر کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب شد. در کل این بوستر ۹ بار به فضا پرتاب شده است. ۹ دقیقه پس از پرتاب موشک، بوستر آن به زمین بازگشت و روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس فرودآمد.

دو ماهواره رصد زمین «بلک اسکای» (Black Sky) حدود یک ساعت پس از پرتاب و ۴۸ ماهواره استارلینک نیز یک و نیم ساعت پس از پرتاب از فالکون ۹ جدا شدند.

وزن هریک از ماهواره‌های بلک اسکای حدود ۵۵ کیلوگرم است. آنها به ۸ ماهواره مشابه دیگر می‌پیوندند. قرار است دو ماهواره دیگر نیز همراه موشک راکت لب به فضا ارسال شوند تا خوشه‌ای متشکل از ۱۲ بلک اسکای در فضا تشکیل شوند.

ابر خوشه ماهواره‌های اینترنتی اسپیس ایکس برای تأمین اینترنت پر سرعت در سراسر جهان توسعه می‌یابد. تا به امروز این شرکت حدود ۱۹۰۰ ماهواره استارلینک به فضا فرستاده است.

این خبر با عنوان “۴۸ ماهواره اینترنتی اسپیس ایکس به مدار زمین رفتند – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا