فناوری

سیاره‌ای شبیه به عطارد کشف شد

سیاره‌ای شبیه به عطارد کشف شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از تک اکسپلوریست، ستاره‌شناسان با استفاده از «تس»، ماهواره بررسی سیارات فراخورشیدی ناسا، سیاره با دوره بسیار کوتاه کشف کرده و آن را «GJ ۳۶۷ b» نامیده‌اند. این سیاره تنها در هشت ساعت به دور ستاره خود می‌چرخد. این سیاره دوره بسیار کوتاه تقریبا اندازه مریخ است اما از نظر ساختار درونی شبیه به عطارد است.

سیاره تازه کشف شده حدود ۳۱ سال نوری از خورشید فاصله دارد. نزدیکی این سیاره به ستاره‌اش باعث شده که ستاره‌شناسان به راحتی بتوانند ویژگی‌های آن را مشخص کنند، چنین شرایطی درخصوص سیارات با دوره بسیار کوتاه قبلی مهیا نبود. محققان تخمین می‌زنند که میزان تشعشعات دریافتی این سیاره ۵۰۰ بار بیشتر از تشعشعاتی است که زمین از خورشید دریافت می‌کند.

این میزان از تشعشع می‌تواند دمای زمین را به هزار و ۵۰۰ درجه سانتی‌گراد برساند. هر اتمسفری در چنین شرایطی تبخیر شده و نشانه‌ای از حیات، به شکلی می‌شناسیم، به جای نمی‌گذارد. ستاره‌ای که این سیاره به دور آن می‌چرخد یک کوتوله قرمز است که معمولا میزبان چند دنیاست، بنابراین احتمال می‌رود چند سیاره دیگر نیز در اطراف آن وجود داشته باشند.

انتهای پیام/۴۰۲۱

این محتوا با عنوان “سیاره‌ای شبیه به عطارد کشف شد” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا