فناوری

روباتی که احساسات انسانی را به تصویر می‌کشد

روباتی که احساسات انسانی را به تصویر می‌کشد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یک شرکت انگلیسی روبات انسان‌نمای جدیدی توسعه داده که می‌تواند حالات صورت و احساسات انسان را به راحتی به نمایش بگذارد. این روبات که «آمکا» نام دارد و به عنوان پلتفرمی برای آزمایش‌های روباتیک ساخته شده است. با پیشرفت‌های جدید در هوش مصنوعی، ماشین‌ها نه‌تنها یاد می‌گیرند که چگونه وظایف انسانی را انجام دهند بلکه توانایی کارهای دیگری را نیز به دست می‌آورند. هر چه شباهت ماشین‌ها به انسان‌ها بیشتر باشد، موثرتر در کنار هم کار می‌کنند، بنابراین روبات‌های انسان‌نما بهترین پلتفرم برای انجام این کار به شمار می‌روند.

محققان تلاش می‌کنند با آموزش ارتباط غیرکلامی، توانایی تعامل را در روبات‌های انسان‌نما ارتقا دهند. حال آمکا نقطه عطفی در این زمینه به شمار می‌رود. در ویدئویی که شرکت سازنده منتشر کرده، این روبات انسان‌نما در یک آزمایشگاه روباتیک از خواب بیدار می‌شود، یک انسان نیز در پس‌زمینه در حال کار کردن است. آمکا بازورهای خود را حرکت می‌دهد و طی چند ثانیه انواع حالات چهره را به نمایش می‌گذارد. این روبات پیش از این که با تعجب به دوربین نگا کند، به خاطر حرکت روان دستان و انگشتانش ابراز شگفتی می‌کند.

این ویدئوی به خوبی توانایی‌های این روبات انسان‌نمای جدید را در قسمت بالایی بدن نشان می‌دهد. قسمت پایینی بدن این روبات در حال حاضر غیرکاربردی است. آمکا قادر به راه رفتن نیست، باوجود این که شرکت سازنده تحقیقاتی در این حوزه انجام داده اما هنوز این آموخته‌ها را به این روبات انتقال نداده است. البته راه رفتن، پریدن و انجام حرکات پارکور هیچگاه در اهداف ساخت آمکا نبوده است. این روبات قرار است چهره آینده روباتیک باشد.

انتهای پیام/۴۰۲۱

این مطلب با عنوان “روباتی که احساسات انسانی را به تصویر می‌کشد” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =

دکمه بازگشت به بالا