بین المللی

شهادت ۱۶ غیرنظامی در تازه‌ترین جنایت ائتلاف سعودی در یمن- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

شهادت ۱۶ غیرنظامی در تازه‌ترین جنایت ائتلاف سعودی در یمن- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تیتروز، جنگنده‌های ائتلاف سعودی جمعه شب محل تجمع غیرنظامیان در روستای «الحکیمه» شهرستان مقبنه واقع در غرب استان تعز را بمباران کردند.

به گزارش المسیره، در این جنایات جدید عربستان، ۱۶ نفر از غیرنظامیان از جمله چند کودک یمنی شهید شده و ۸ نفر هم مجروح شدند.

منابع محلی یمن می‌گویند که ائتلاف سعودی پس از انجام این حمله هوایی، مانع عملیات امدادرسانی تیم نجات شده و به خوردهای آمبولانس اجازه انتقال مجروحان به بیمارستان را نداد.

این جنایت جدید همزمان با تشدید حملات سعودی و شبه نظامیان وابسته به دولت مستعفی در مناطق ساحل غربی یمن صورت گرفته است.

سازمان یمنی «انتصاف» حامی حقوق زنان و کودکان، در آخرین آمار خود از تلفات جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، تعداد کودکان قربانی حملات آمریکایی-سعودی از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا پایان نوامبر ۲۰۲۱ را بیش از ۳۸۲۵ کودک شهید و ۴۱۵۷ مجروح اعلام کرده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از مارس ۲۰۱۵  حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “شهادت ۱۶ غیرنظامی در تازه‌ترین جنایت ائتلاف سعودی در یمن- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =

دکمه بازگشت به بالا