اقتصادی

جنبش دانشجویی به بلوغ و پویایی رسیده است

جنبش دانشجویی به بلوغ و پویایی رسیده است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از ورامین، کیان پهلوان‌افشاری در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان پرافتخار این دانشگاه درباره نقش جنبش دانشجویی در کشور گفت: اگر مبدأ جنبش دانشجویی را با شروع فعالیت دانشگاه‌های کشور لحاظ کنیم، این جنبش به معنای واقعی نماد روحیه انقلابی، تجلی بصیرت و نشان بارزی از نقش بی‌نظیر دانشجویان ایران اسلامی در شناخت ریشه‌های استعمار و استکبارستیزی است.


بیشتر بخوانید:

جریان دانشجویی ایران ضد سلطه و عدالت‌خواه بوده است

مطالبه‌گری و انتقاد دانشجویان همراه با راه‌حل‌های عالمانه


وی سلطه استعمار خارجی و وجود استبداد داخلی دهه ۱۳۳۰ را دو مؤلفه اصلی برای بروز حادثه ۱۶ آذر برشمرد و ادامه داد: طبق منویات مقام معظم رهبری انفعال و انحراف در جریان دانشجویی جایی ندارد و همین روحیه بود که موجب شد دانشجویان ما استعمار خارجی و استبداد داخلی را برنتابند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک افزود: جنبش دانشجویی با سپری کردن مقاطع مختلف و راه پرفراز و نشیب به بلوغ و بالندگی مثال‌زدنی دست یافته است و امروز با یک جنبش پویای دانشجویی با محور جنبش دانشجوی اسلامی مواجهیم.

پهلوان‌افشاری بیان کرد: با ورود عالمانی مانند شهید مفتح و شهید مطهری در دهه ۵۰ روح و ریشه اسلامی بودن در جریان دانشجویی دمیده شد و جریان دانشجویی را از جریانات منحرف بیمه کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشجویان براساس منویات مقام معظم رهبری خود را با سه مؤلفه علم‌اندوزی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی که جزء آرمان‌های اصیل دانشجوی مسلمان ایرانی است، تطبیق داده و در مسیر مکتب اسلام ناب محمدی حرکت کند.

به گزارش آنا، پیش از سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک پیام امام جمعه ورامین در این مراسم خوانده شد.

در پیام آیت‌الله سیدمرتضی محمودی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه شهرستان ورامین خطاب به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک آمده است: ۱۶ آذر روز دانشجو را به دانشجویان عزیز تبریک عرض می‌کنم و برای دانشجویان محترم این امیدهای آینده کشور آرزوی موفقیت دارم. این روز که یادآور اعتراضات ضد آمریکایی دانشجویان است، نشان‌دهنده روحیه استکبارستیزی آنان است، بر اساتید معظم و دانشجویان عزیز لازم است با حفظ این روحیه برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی کوشیده و با رهبری مقام معظم رهبری (مدظله) برعزت و اقتدار کشور بیفزایند. ضمن گرامیداشت یاد امام راحل (ره)از برگزار کنندگان مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی ورامین و تجلیل از شهدای دانشجو قدردانی می‌کنم.

در پایان این مراسم با حضور مسئولان کشوری و دانشگاهی از خانواده معزز شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک و نخبگان دانشگاهی با اهدای لوح سپاس و تندیس تجلیل شد.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/

این نوشته با عنوان “جنبش دانشجویی به بلوغ و پویایی رسیده است” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا