اقتصادی

جریان دانشجویی ایران ضد سلطه و عدالت‌خواه بوده است

جریان دانشجویی ایران ضد سلطه و عدالت‌خواه بوده است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از ورامین، حسین نوش‌آبادی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک اظهار کرد: همواره در طول تاریخ این کشور جریان دانشجویی سالم و انقلابی، جریانی ضد سلطه و ضداستکباری، عدالت‌خواه و آرمان‌گرا بوده است.


بیشتر بخوانید:

مطالبه‌گری و انتقاد دانشجویان همراه با راه‌حل‌های عالمانه


وی با اشاره به مقطع سیاه کشور در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ که چهار ماه بعد از کودتای ۲۸ مرداد اتفاق افتاد، افزود: جریان دانشجویی در کشور به شکل سازمان‌دهی شده پا به عرصه فعالیت‌های سیاسی گذاشت و همواره این روز به عنوان روز تاریخی اثرگذار بر جنبش دانشجویی کشور مد نظر و الگو بوده است.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر امروز ۱۶ آذر را گرامی می‌داریم و از شهیدان آن به نیکی یاد می‌کنیم به دلیل این است که این شهدا سرآغاز یک جنبش آرمان‌خواهی و عدالت‌خواهی در کشور بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تجلیل از شهیدان پرافتخار دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک بیان کرد: این شهدا در تداوم حرکت جنبش عدالت‌خواهی و استکبارستیزی خودشان را برای عزت و استقلال کشور فدا کردند.

جریان دانشجویی ایران ضد سلطه و عدالت‌خواه بوده است

نوش‌آبادی با عنوان اینکه در کنار حرکت علمی پژوهشی که مهم‌ترین مأموریت دانشگاه بوده بیان کرد: دانشگاه‌ها همواره پایه‌گذار تفکر و پیشرفت کشور بوده و امید هر کشوری به جامعه نخبه آن است و هیچ کس نمی‌تواند منکر نقش‌آفرینی دانشگاه در عرصه پیشرفت کشور شود.

وی با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب، اعتلای جریان علمی و تقویت جریان آرمان‌خواهی و عدالت‌خواهی را از مهم‌ترین انتظارات از جامعه دانشگاهی برشمرد.

در پایان این مراسم با حضور مسئولان کشوری و دانشگاهی از خانواده معزز شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک و نخبگان دانشگاهی با اهدای لوح سپاس و تندیس تجلیل شد.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/

این محتوا با عنوان “جریان دانشجویی ایران ضد سلطه و عدالت‌خواه بوده است” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

دکمه بازگشت به بالا