فناوری

شارژ یکپارچه پهپادها با فناوری بی‌سیم جدید

شارژ یکپارچه پهپادها با فناوری بی‌سیم جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از اینتراستینگ اینجنرینگ، آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا، به اختصار دارپا، اخیرا به شرکتی به نام «الکتریک اسکای» کمک مالی کرده تا نمونه اولیه شارژر بی‌سیمی را برای پهپادهای دارپا بسازد. ایده مفهومی انرژی‌رسانی بی‌سیم سال‌ها پیش مطرح شده و تاکنون محققان با استفاده از روش‌های متنوعی مانند لیزر و امواج مایکروویو سعی داشتند جامه عمل به این ایده مفهومی بپوشانند.

بزرگ‌ترین مشکل این تکنیک‌ها ضعیف شدن شارژدهی با افزایش فاصله میان فرستنده و گیرنده است. حال شرکت الکتریک اسکای راه‌حلی برای این مشکل پیشنهاد کرده است. این شرکت فناوری خود را «پرتوی نجوا» می‌نامد که معادل الکترومغناطیسی «گالری پچ پچ» است. در گالری پچ پچ یک شنونده در سوی دیگر اتاق می‌تواند صحبت‌های گوینده را بشنود اما هیچ‌کس دیگرینمی‌تواند، حتی افرادی که به صورت مستقیم بین شنونده و گوینده ایستاده‌اند، صحبت‌های گوینده را بشنود. درواقع صدا برای هر شخص دیگری به جز شنونده به قدری ضعیف است که قابل شنیدن نیست.

اساس فناوری پرتوی نجوا نیز بدین شکل است. انتقال انرژی از راه دور غیرممکن نیست اما هزینه‌ بالایی دارد. با اختراع جدید نه‌تنها هزینه فرستنده زمینی بلکه اندازه گیرنده‌ داخل پهپاد نیز کاهش می‌یابد. فناوری شارژ بی‌سیم جدید می‌توان در هر هواپیمایی که از نیروی محرکه الکتریکی، شامل باتری یا سلول‌های سوخت هیدروژنی، استفاده کرد.

انتهای پیام/۴۰۲۱

این محتوا با عنوان “شارژ یکپارچه پهپادها با فناوری بی‌سیم جدید” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا