اقتصادی

قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود/ هر گونه قیمت گذاری خودرو خطا است/ دولت سیزدهم از هر گونه قیمت گذاری فاصله بگیرد

قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود/ هر گونه قیمت گذاری خودرو خطا است/ دولت سیزدهم از هر گونه قیمت گذاری فاصله بگیرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود/ هر گونه قیمت گذاری خودرو خطا است/ دولت سیزدهم از هر گونه قیمت گذاری فاصله بگیرد

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: بخش خصوصی به صورت کلی با هر گونه قیمت گذاری مخالف است لذا امیدواریم دولت سیزدهم از قیمت گذاری دستوری و دولتی فاصله بگیرد.


به گزارش ایلنا، سید مصطفی موسوی درباره اینکه آیا ضرورت دارد دولت سیزدهم قیمت گذاری خودرو را دنبال کند، اظهارداشت: سالهای متمادی است که بخش خصوصی دولتها را از قیمت گذاری نهی می‌کند و خواستار اقتصاد آزاد است.


وی با بیان اینکه اقتصاد آزاد، کمک می‌کند که توسعه اقتصادی در کشور رقم بخورد، افزود: زمانی که بنگاه‌ها و شرکت‌ها بر اساس نظرات و دستورات دولت، قیمت‌ها را سرکوب می‌کنند و مجبور هستند با نرخ‌های پایین‌تر از آن چیزی که در صورت‌های مالی می‌آید، قیمت یک کالا را تعیین کنند، ضرر و زیان آن واحد صنعتی متحمل است.


عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: وقتی قیمت‌ها سرکوب می‌شود دو اتفاق در واحد تولیدی رخ می‌دهد که اولین آن کاهش کیفیت کالا و دیگری افت میزان تولید است.


وی با تاکید بر اینکه موضوعات یاد شده در تمام صنایع و واحدهای تولیدی صدق می‌کند، گفت: عرضه و تقاضا باید تعیین کننده قیمت خودرو باشد و قطعا هر گونه قیمت گذاری خطا است.


موسوی با بیان اینکه امیدواریم دولت سیزدهم از هرگونه قیمت گذاری فاصله بگیرد و اجازه دهد که قیمت‌ها مسیر طبیعی خود را طی کند، افزود: اگر می‌خواهیم جریان اقتصادی کشور اصلاح شود، در اولین گام می‌توان از قیمت گذاری دستوری فاصله گرفت و اجازه داد که بنگاه صنعتی و تولیدی در فضای رقابتی، قیمت خود را مشخص کند.


انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود/ هر گونه قیمت گذاری خودرو خطا است/ دولت سیزدهم از هر گونه قیمت گذاری فاصله بگیرد” در وب سایت www.ilna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا