فناوری

اسپیس ایکس تلسکوپ رصد سیاهچاله ها را به فضا برد – تیتروز | خبر جدید

اسپیس ایکس تلسکوپ رصد سیاهچاله ها را به فضا برد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از انگجت، پروژه IXPEدر سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام شد. این نخستین ماهواره با قابلیت اندازه گیری قطبش اشعه‌های ایکسی است که از منابع کهکشانی مانند سیاهچاله‌ها و ستاره‌های نوترونی است.

ماهواره مذکور به اندازه یک یخچال است و ۳ تلسکوپ دارد که می‌توانند جهت، زمان رسیدن، انرژی و قطبش نور را اندازه گیری کنند.

هنگامیکه داده‌های تمام تلسکوپ‌ها با یکدیگر ترکیب شوند، ناسا می‌تواند تصاویری بسازد که چشم انداز بهتر و وسیع‌تری از اجسام فضایی مرموزی بسازند که اشعه ایکس منتشر می‌کنند.

IXPE با رصد سیاهچاله‌ها به محققان کمک می‌کند به درک بهتر و وسیع‌تری از منطقه‌ای از فضا دست یابند که تاکنون اطلاعات زیادی درباره آنها وجود ندارد. همچنین این ابزار سرنخ‌هایی درباره این موضوع فراهم می‌کند که برحی از اجسام آسمانی می‌چرخند و مواد کهکشانی را می‌بلعند. به این ترتیب می‌توان به اکتشافات جدیدی نیز دست یافت.

مارتین ویسکوپف محقق ارشد این مأموریت می‌گوید:IXPEبه ما کمک می‌کند نظریه‌های فعلی درباره شیوه عملکرد جهان را آزمایش کنیم و ارتقا دهیم.

موشک به کار رفته در این مأموریت قبلاً نیز به فضا پرتاب شده بود. اگر این مأموریت طبق برنامه پیش برود، قسمت اول فالکون ۹مذکور پس از ارسال IXPEبه فضا روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس فرود می‌آید.

این خبر با عنوان “اسپیس ایکس تلسکوپ رصد سیاهچاله ها را به فضا برد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا