استان ها

بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران از منطقه آزاد انزلی

بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران از منطقه آزاد انزلی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین از انزلی معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در این بازدید با اشاره به امکانات وزیر ساخت های تجاری مناسب ایجاد شده در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: این منطقه با توجه به موقعیت ممتاز و ظرفیت‌های تجاری که دارد به لحاظ ورود کالا از قزاقستان و همچنین تقویت جاده ابریشم جدید یعنی کریدور چین قزاقستان ایران با افزایش بهره وری از مجتمع بندری کاسپین می تواند در سطح بین المللی نقش آفرینی کند.

صفری در ادامه افزود : ریاست محترم جمهور به زودی سفر کاری به کشور روسیه خواهند داشت و در این سفر تمامی ظرفیت های تجاری موجود بین دو کشور بررسی و راهکارهای لازم به منظور افزایش مبادلات ترسیم خواهد شد که پیش بینی می شود منطقه آزاد انزلی نقش بسیار مهمی به عنوان ها به داد و ستد در این مذاکرات داشته باشد.

وی در ادامه به تامین غلات مورد نیاز کشور از حوزه خزر تأکید و افزود: با توجه به نزدیکی کشورهای روسیه و قزاقستان به کشور ایران به خصوص بندر کاسپین و انزلی می توان سهم تأمین غلات کشور را در این حوزه افزایش داد و با بهره‌گیری از ظرفیت های موجود علاوه در بخش غلات در زمینه تامین روغن خام خوراکی نیز از ظرفیت مبادلات تجاری بین کشورهای حاشیه خزر بیش از پیش بهره برد و نیاز است از ظرفیت کشتی های رو رو بیشتر استفاده شود.وی در ادامه کریدور چین قزاقستان ایران با محوریت بندر کاسپین را یکی از کریدورهای تجاری مهم به منظور تأمین کالا در کشور عنوان نمود و بیان کرد: خودروسازان داخلی از طریق همین کریدور می توانند به جای مسیر جنوبی کشور از مسیر کریدور چین قزاقستان ایران استفاده کنند و این مسیر ۲۰ روز کوتاه تر و هزینه آن ۲۵ درصد پایین تر از مسیر جنوب بوده است.

بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران از منطقه آزاد انزلی

۴۸

این مطلب با عنوان “بازدید معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران از منطقه آزاد انزلی” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =

دکمه بازگشت به بالا