سلامت

وزارت بهداشت: واکسن اسپایکوژن تاییدیه‌های لازم را داراست

وزارت بهداشت: واکسن اسپایکوژن تاییدیه‌های لازم را داراست” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

وزارت بهداشت: واکسن اسپایکوژن تاییدیه‌های لازم را داراست

رییس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت ضمن تکذیب خبری مبنی بر تقلبی بودن واکسن اسپایکوژن گفت: این واکسن تاییدیه های لازم را داراست.

 به گزارش تیتروز به نقل از وبدا، دکتر محمد مهدی گویا  تاکید کرد: واکسنی که مورد تایید وزارت بهداشت قرار می‌گیرد، باید فرآیندهای متعددی را طی کند. بعد از طی فرآیندها، سلامت، اثربخشی و عوارض واکسن  در کمیته‌های متعددی  مورد بررسی قرار می‌گیرد و نهایتا بعد طی این فرایندها،  سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت اعلام می‌کند که این واکسن می‌تواند مورد استفاده در سطح کشور قرار گیرد و تعیین می‌کند که چه کسانی می‌توانند از این واکسن استفاده کنند.
 
گویا خاطرنشان کرد:  بعد از این که واکسن این تاییدیه را گرفت مورد تایید سازمان جهانی بهداشت هم قرار می‌گیرد.  
 
رییس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت تصریح کرد: آنچه در مورد واکسن اسپایکوژن عنوان شده به هیچ عنوان صحت ندارد و کذب محض است.
 
گویا افزود: این واکسن تاییدیه‌های لازم را کسب کرده، در سطح کشور توزیع شده و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 
وی گفت: از مردم عزیز کشورمان تقاضا می‌کنم به هیچ مطلبی در مورد واکسن، به جز آنچه از طرف وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو اعلام می‌شود توجه نکنند و این موضوع هم قابل تعقیب حقوفی خواهد بود.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “وزارت بهداشت: واکسن اسپایکوژن تاییدیه‌های لازم را داراست” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا