فرهنگ و هنر

ضرورت استفاده از هنرمندان در فرهنگ ایثار و شهادت

ضرورت استفاده از هنرمندان در فرهنگ ایثار و شهادت” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش شفاف، محمدحسین فولادی که در آیین تجلیل برگزیدگان چهار جشنواره هنری و ادبی و اکران فیلم کوتاه «بشقاب پرنده» سخن می‌گفت، بیان کرد: اینکه امروز  بعد از ۳۶ سال از دفاع مقدس، شهر به شهر و روستا به روستا یاد و خاطره  شهدای عزیز را  گرامی می‌داریم، نشان از ماندگاری  هنر شهدای والای انقلاب اسلامی ایران است. امروز نیاز به تفکر و خلق حماسه‌های بزرگتر و والاتری داریم، همانطور که هنرمندان ما در دفاع مقدس، مظلومیت رزمندگان و حماسه‌های مردان و زنان این سرزمین،ایستادگی را در برابر دشمنان در قاب دوربین و هنر نشان دادند، به لطف خداوند متعال سرنوشت جنگ را تغییر دادند، امروز نیز لازم است که بیش از گذشته هنر فاخر دینی و اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام گفت: هنر می‌تواند به عنوان بخشی از فرهنگ، دو مسیر را پیش روی خود داشته باشد، که یک مسیر، خدا محوری  و خدا باوری است که زیبایی های معنوی ایجاد می کند، وحدت و انسجام ایجاد می‌کند و نگاه های را به سمت تعالی سوق می‌دهد و انسان را به خداوند متعال وصل می‌کند و از سمت دیگر می تواند محور ضلالت و گمراهی باشد.

وی ادامه داد: نظام سلطه امروز هنرمندانی را با ابزارها و تکنولوژی های نوین به کار می‌گیرند تا بتواند در مسیر انقلاب اسلامی انحراف ایجاد کنند، بین نسل جوان و شهدای ما گسست ایجاد کنند، در عصر حضرت موسی از هنر برای انحراف و گمراهی استفاده می کردند، در همین عصر از هنر استفاده می کنند غافل از اینکه عصای موسی هنر خداوند متعال باطل کننده سحر و جادوی آنهاست و هنرمندان ما  با خلق حماسه های هنری خود، پررنگ کردن نقاط قوت ارزشمند دینی و فرهنگی در دفاع مقدس می توانند باطل کننده سحر و جادوی  آنان باشند.

فولادی گفت: امروز به عزت هنرمندان افتخار می‌کنیم و باید از هنرمندان حمایت کنیم و صمیمانه از تلاش هنرمندان قدردانی می شود، ما افتخار می‌کنیم و مصمم هستیم که در این مسیر. با حمایت از هنرمندان استان زمینه تعالی و تقویت هنر را در رشته‌های مختلف را فراهم کنیم و توجه ویژه‌ای با تاکیدات مقام معظم رهبری به هنر دفاع مقدس استفاده شود و از ظرفیت های هنرمندان در حوزه‌های مختلف استفاده شود.

این نوشته با عنوان “ضرورت استفاده از هنرمندان در فرهنگ ایثار و شهادت” در وب سایت www.shafaf.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.shafaf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا