فناوری

۸ محصول «ایران‌ساخت» به توسعه فناوری سامانه نمک‌زدایی کمک کرد – تیتروز | خبر جدید

۸ محصول «ایران‌ساخت» به توسعه فناوری سامانه نمک‌زدایی کمک کرد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از معاونت علمی و فناوری، کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، از ارتقای بهره‌وری از آب و خاک و حل بحران‌های زیست محیطی حمایت می‌کند.

این کارگروه علاوه بر مجموعه فعالیت های خود، در ۱۰۰ روز گذشته، پروژه هایی را به انجام رسانده است. از جمله این پروژه ها، اتمام مراحل مطالعه و اکتشاف چاه ژرف در منطقه سیستان با اتمام حفاری بهره برداری از چاه به عمق ۱۸۰۰ متر و نصب و راه اندازی پمپ درون چاهی ساخت شرکتهای دانش بنیان و پمپاژ آب به میزان ۴۰ لیتر بر ثانیه هستند.

توسعه فناوری ساخت قطعه براکت برای قفس‌های پرورش ماهی و رونمایی از اولین مزرعه بومی پرورش ماهی در قفس در دریا با ظرفیت ۳۷۵ تن تولید در هر دوره در جزیره قشم از دیگر اقدامات شاخص این کارگروه به شمار می رود.

این کارگروه در قزوین، پروژه توسعه فناوری و بومی‌سازی بازیافت پسماندهای الکترونیک و استحصال فلزات گران بها را به انجام رسانده است. همچنین بومی‌سازی و توسعه فناوری غشای سرامیکی سیلیکون کارباید و رونمایی از نخستین تصفیه خانه مجهز به این محصول برای رفع کدورت آب منطقه نیز از دیگر اقدامات کارگروه برای ۱۰۰ سال اخیر در قزوین به شمار می رود.

در بوشهر، پروژه بومی‌سازی و توسعه فناوری دستگاه‌های نمک‌زدایی به روش الکترودیالیز معکوس در مناطق و روستاهای این استان عملیاتی شد.

در ۱۰۰ روز اخیر، توسعه فناوری طراحی و ساخت پمپ‌های فشار قوی سامانه نمک زدایی اسمز معکوس و جایگزینی ۸ نمونه از این محصول با نمونه خارجی در جزایر هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک به انجام رسید.

برگزاری جلسات فنی و تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان و تصویب ۱۵ پروژه فناورانه برای انعقاد قرارداد مطابق با اولویت های فناورانه و همچنین رونمایی از دوربین‌های حرارتی فراطیفی به منظور شناسایی منابع آب شیرین در بستر دریا، از دیگر پروژه های این کارگروه به شمار می رود.

برگزاری ۳ نمایشگاه رونمایی از محصولات دانش‌بنیان در حوزه آب با حضور وزیر نیرو، حوزه کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و حوزه محیط زیست با حضور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، دیگر اقدام کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ۱۰۰ روز اخیر محسوب می شود.

این نوشته با عنوان “۸ محصول «ایران‌ساخت» به توسعه فناوری سامانه نمک‌زدایی کمک کرد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 14 =

دکمه بازگشت به بالا