بین المللی

نیروهای رزمی ائتلاف آمریکایی از عراق خارج شده‌اند

نیروهای رزمی ائتلاف آمریکایی از عراق خارج شده‌اند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

معاون فرمانده عملیات مشترک ارتش عراق مدعی شد که ائتلاف بین المللی نیروهای رزمی خود را مجددا در خارج از کشور مستقر کرده است.

به گزارش تیتروز، «عبدالامیر الشمری» معاون فرمانده عملیات مشترک ارتش عراق امروز (پنجشنبه) گفت که ائتلاف آمریکایی نیروهای رزمی خود را در خارج از کشور مستقر کرده است.

وی به روسیا الیوم گفت که «نیروهای رزمی ائتلاف بین‌المللی پس از ماه‌ها گفت‌گو و مذاکره از عراق خارج شدند».

وی افزود: «نیروهای ما کنترل کامل اراضی عراق را در دست خود دارند و ائتلاف مجددا نیروهای رزمی خود را در خارج از عراق مستقر کرده است.»

الشمری اشاره کرد که «نیروهای عراقی طی ماه‌های گذشته مجموعه‌ای از تجهیزات نظامی از ائتلاف بین‌المللی دریافت کرده‌اند».

«قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق هم روز پنجشنبه اعلام کرد که ماموریت نیروهای رزمی ائتلاف به فرماندهی آمریکا در عراق پایان یافته و این نیروها از این کشور خارج شده‌اند.

پیش‌تر گروه‌های مقاومت عراق به ائتلاف آمریکایی هشدار داده بودند که پس از ۳۱ دسامبر جاری، اگر نیروی رزمی خارجی در عراق بماند، وارد جنگ علنی با آنها خواهند شد.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “نیروهای رزمی ائتلاف آمریکایی از عراق خارج شده‌اند” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 1 =

دکمه بازگشت به بالا