اجتماعی

بانوان راهنمای گردشگری به نمایشگاه اکسپو دبی اعزام شدند- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز

بانوان راهنمای گردشگری به نمایشگاه اکسپو دبی اعزام شدند- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تیتروز؛  علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور در نشست با علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و همکاران هر دو حوزه که با هدف اعزام چهار تن از بانوان راهنمای گردشگری به نمایشگاه اکسپو دبی تشکیل شده بود، گفت: استفاده حداکثری رویداد جهانی اکسپو که بیش از ۱۹۲ کشور جهان در آن حضوری فعال دارند، هدفی ملی به شمار می‌آید و هر یک از نهادهای متولی در تلاش هستند تا گامی موثر در راستای حفظ منزلت جمهوری اسلامی ایران در این رویداد داشته باشند.

وی با بیان اینکه نخستین بخش از پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو به بخش گردشگری اختصاص یافته است، بیان کرد: تلاش برای محتواسازی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور یکی از اصلی‌ترین همکاری‌های معاونت گردشگری در غرفه مورد نظر بوده است که با اعزام متناوب تیم راهنمایان متخصص گردشگری تلاش شده است تا انتقال اطلاعات در سطحی حرفه‌ای انجام پذیرد.

شالبافیان با اشاره به اینکه حدود دو هفته گذشته نخستین تیم راهنما جهت تشریح ظرفیت‌ها و پاسخ‌دهی به سوالات بازدید‌کنندگان غرفه جمهوری اسلامی ایران به دبی اعزام شده بودند، تصریح کرد: در روزهای آغازین برگزاری این نمایشگاه، بازدید‌کنندگان تنها نظاره‌گر صرف غرفه ایران بودند اما هم اینک با تداوم اعزام راهنمایان از فرصت موجود در سطحی شایسته بهره‌برداری شده است.

معاون گردشگری تأکید کرد: تاکنون اعزام و فعالیت راهنمایان تخصصی گردشگری در غرفه ایران بازخوردهای بسیار مطلوبی داشته است و در تلاش هستیم به ویژه در رویدادهای مطرح و ملی که برنامه‌های متنوعی در پاویون جمهوری اسلامی ایران اجرا خواهد شد، میزبانی شایسته‌ای از بازدید‌کنندگان صورت پذیرد.

وی اظهار کرد: گروه راهنمایان اعزامی در تلاش خواهند بود تا علاوه بر بیان توانمندی‌های کشور و پاسخ‌دهی به سؤالات از طریق عینک‌های واقعیت افزوده نیز بازدید‌کنندگان را به تماشای مجازی جاذبه‌های گردشگری کشور تشویق کنند.

بنا به گفته‌ شالبافان، در انتخاب راهنمایان اعزامی سابقه فعالیت، مهارت‌های اجتماعی، تسلط به زبان‌های بین‌المللی و نیز بررسی نتایج گزارش‌ تورهای برگزار شده داخلی و خارجی از سوی آنها تاثیرگذار بوده است.

به اعتقاد معاون گردشگری، تیم اعزامی در محتواسازی از این رویداد بزرگ بین‌المللی نیز نقش‌آفرینی خواهند کرد و اطلاعات گردآوری شده از سوی آنها به ذینفعان داخلی قابل نشر خواهد بود. 

وی در پایان از حمایت‌های وزارت صمت، سازمان توسعه و تجارت و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی برای همکاری شایسته در پیشبرد برنامه‌های مشترک و حضور شایسته جمهوری اسلامی ایران در رویداد اکسپو دبی تشکر کرد. 

همچنین در این نشست علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران و حسن زمانی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران نیز هر یک به ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در مشارکت این رویداد مهم پرداختند.

پیمان‌پاک ضمن اشاره به نقش مهم راهنمایان در غرفه کشورمان اشاره کردند که تعداد بازدید‌کنندگان از پاویون جمهوری اسلامی ایران از مرز ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفته است که این آمار بی شک به دلیل حضور و مشارکت بالای راهنمایان گردشگری حاصل شده است. 

گفتنی است نمایشگاه اکسپو که از تاریخ ۹ مهر ۱۴۰۰ آغاز شده است، به مدت ۶ ماه تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ در شهر دبی کشور امارات در حال برگزاری خواهد بود.

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “بانوان راهنمای گردشگری به نمایشگاه اکسپو دبی اعزام شدند- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا