بین المللی

طالبان: داعش را نابود کردیم!

طالبان: داعش را نابود کردیم!” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش  “میدل ایست مانیتور”، وی گفت: در طول سه ماه گذشته بیش از ۶۷۰ نیروی داعش در افغانستان بازداشت شده‌اند. همچنین ۲۷ مخفیگاه این گروه در کابل و جلال آباد تخریب شده‌اند. 

مجاهد مدعی شد: داعش دیگر یک تهدید بزرگ در افغانستان نیست. این یک گروه کوچک در افغانستان بود که اکنون در کابل و جلال آباد نابود شده است. 

وی دولت پیشین اشرف غنی را به تقویت داعش در کابل و ولایت ننگرهار جهت استفاده از آن‌ها علیه طالبان متهم کرد. 

مجاهد همچنین سرپرست معاونت فرهنگی و اطلاعات دولت موقت طالبان در افغانستان است. 

گروه تروریستی داعش تاکنون چند حمله تروریستی در افغانستان انجام داده است. جدیدترین آن انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در قندوز و شهادت بیش از ۱۵۰ نفر است. 

گروه داعش، مسوولیت انفجارهای اخیر علیه طالبان در شهر جلال‌آباد را برعهده گرفته است. سایت اعماق وابسته به داعش مدعی شده است که در این حملات حدود ۳۵ عضو طالبان کشته شده‌اند. 

داعش پس از اعلام موجودیت خود در افغانستان، ننگرهار را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد. نیروهای آمریکایی در آخرین حمله به ننگرهار اعلام کردند که طراح حمله انتحاری مرگبار گروه داعش در فرودگاه کابل را کشته‌اند.

این حمله در جریان عملیات تخلیه کابل که از سوی آمریکا مدیریت می‌شد، انجام شد و در اثر آن نزدیک به ۲۰۰ تن، از جمله ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدند. 

۳۱۱۳۱۱

این نوشته با عنوان “طالبان: داعش را نابود کردیم!” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا