اجتماعی

کمتر از یک‌ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داریم- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز

کمتر از یک‌ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داریم- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، علی‌اکبر جراحی، نائب رئیس شورای عالی نظام پرستاری با بیان اینکه نقش کادر پرستاری در مراقبت از بیماری دوران کرونا باعث شد شناخت مردم از اهمیت شغل پرستاری بیشتر شود، اظهار داشت: در ایام کرونا از طرفی سلامت مردم و از سوی دیگر سلامت پرستاران و خانواده‌هایشان در خطر بود اما همکاران ما از خود و خانواده گذشتند و ماه‌ها در کنار بیماران ماندند و در روزهای اولیه که بیماری کاملا ناشناخته بود و خبری از واکسن نبود، پرستاران جان‌فشانی‌های بسیاری انجام دادند.

وی افزود: بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر از پرستاران به کرونا مبتلا و بیش از ۱۵۰ نفر از این عزیزان شهید شدند اما یک لحظه از کار خود دست نکشیدند.

نائب رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: کادر پرستاری از لحاظ میزان دریافتی و فشار کاری ناشی از کمبود نیرو رنج می‌برند. اولین مشکل کمبود نیرو است، ما پرستاران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای را داریم که نسبت پرستار حرفه‌ای به تخت باید ۱.۸ باشد اما الان کمتر از یک نفر پرستار به ازای تخت داریم و این امر باعث فشار کاری پرستاران و سخت‌تر شدن خدمت‌رسانی به مردم می‌شود.

جراحی ادامه داد: در سال گذشته قرار شد که ۴۵ هزار نفر در وزارت بهداشت استخدام شوند اما فقط ۴۰ تا ۵۰ درصد این تعداد، مربوط به کادر پرستاری بود.

وی با بیان اینکه میزان پرداختی‌های پرستاران متناسب با زحمات آنها نیست به عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سال ۱۳۸۶ تاکنون، اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته مقام معظم رهبری بر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکید کردند و این قانون الان در شواری عالی بیمه مطرح شده و دولت آن را پیگیری کرده است.

انتهای پیام/

این مطلب با عنوان “کمتر از یک‌ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داریم- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا