اجتماعی

مرمت آثار تاریخی اصفهان 5 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز

مرمت آثار تاریخی اصفهان ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تیتروز؛ مهندس عزت‌الله ضرغامی در جریان سفر به اصفهان و بازدید از آثار تاریخی این شهر در روز  پنجشنبه ۱۸ آذرماه سال ۱۴۰۰ گفت: همکاران من در میراث‌فرهنگی اصفهان با کمترین امکانات، اما با عشق و علاقه و اعتقاد فراوان تاکنون توانسته‌اند از این آثار حفاظت کنند.

وی بیان کرد: بررسی‌ها حاکی است که در حال حاضر بیش از ۱۹۰۰ اثر ثبت‌شده تاریخی در استان اصفهان وجود دارد و امکانات مالی برای حفاظت از این آثار حدود ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، لذا با توجه به بودجه موجود، برای حفاظت از این آثار، زمانی طولانی نیاز است.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با اشاره به بررسی‌های انجام شده در زمینه مرمت آثار تاریخی تصریح کرد: در حال حاضر برای حفاظت از این آثار، بیش از ۵ هزار میلیارد تومان نیاز است. با این وصف با توجه به محدودیت امکانات دولت، به‌دنبال کسب حمایت مردم به‌ویژه ایرانیان خارج از کشور هستیم، زیرا معتقدیم این آثار هویت ملی ما ایرانیان است و مالکان اصلی این آثار مردم هستند.

مهندس ضرغامی اظهار کرد: اصفهان به‌ راستی میراث ارزشمند جهان تشیع است، لذا برای شناخت ایران اسلامی، باید اصفهان را دید.

ساعت بازدید از کاخ عالی‌قاپو اصفهان افزایش یافت

در اولین مرحله از بازدید مهندس ضرغامی از آثار تاریخی اصفهان، او از بناهای تاریخی مجموعه جهانی میدان امام (ره) (نقش جهان) از جمله مسجد تاریخی امام (ره)، راه شاهی کاخ عالی‌قاپو و مجموعه بازار تاریخی قیصریه بازدید کرد.

ضرغامی در بازدید از کاخ عالی‌قاپو، با اشاره به شاخصه‌های معماری این بنای تاریخی ارزشمند گفت: به‌ راستی هر گردشگری که به ایران سفر می‌کند، اگر اصفهان را بازدید نکند، سفرش ناتمام خواهد بود.

وی ادامه داد: در بازدیدم از مجموعه کاخ عالی‌قاپو، به این نتیجه رسیدم که ساعات بازدید از آثار تاریخی اصفهان، متناسب با اشتیاق و خواست گردشگران و شهروندان نیست لذا در راستای حمایت از فروشندگان صنایع‌دستی که در کنار این بناهای تاریخی مشغول به فعالیت هستند، از جمعه ساعت بازدید از بنای تاریخی کاخ عالی‌قاپو با پنج ساعت افزایش تا ساعت ۲۰ ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “مرمت آثار تاریخی اصفهان ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد- اخبار سفر – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا