بین المللی

هند: چین در حال سواستفاده از تحریم‌های آمریکا علیه ایران است

هند: چین در حال سواستفاده از تحریم‌های آمریکا علیه ایران است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش شبکه خبری اودیشا تیوی، اِس جایشانکار، وزیر امور خارجه هند، روز جمعه در یک مصاحبه گفت: تحریم های آمریکا علیه ایران بر پروژه بندر چابهار هند تأثیری نداشته است.

وی در پاسخ به سوال رایتش پاندی، یکی از نماینگان مجلس هند و عضو حزب BSP، تصریح کرد که تحریم‌های آمریکا به هیچ وجه ارتباطی با “پروژه بندر چابهار هند” در ایران ندارد.

در جریان این نشست، پاندی مدعی شد که دولت ایران “علناً می‌گوید که پروژه بندر چابهار ما” به شدت به علت تحریم های آمریکا به تعویق افتاده است.

وی همچنین مدعی شد که چین با سوء استفاده از تحریم های آمریکا علیه ایران مانند کاری که در بخش “راه آهن” انجام داده است، در تلاش است تا روی پروژه چابهار کار کند. پاندی از دولت هند پرسید که آیا “راه حلی” برای این موضوع اندیشیده شده است یا خیر.

جایشانکار گفت: من می خواهم به این نماینده اطلاع دهم که ادعای (او) کاملاً نادرست است. این توافقنامه در سال ۲۰۱۶ امضا شد. ما ترمینال را در سال ۲۰۱۸ در اختیار گرفتیم. ما قبلاً شش جرثقیل عرضه کرده ایم. ترمینال کاملاً عملیاتی است.

وی در ادامه گفت: تحریم های آمریکا به هیچ وجه به این پروژه مربوط نمی شود.

وزیر امور خارجه هند همچنین تاکید کرد که تمام توافقات این کشور در مورد عملیات بندر چابهار محدود به ایران است.

۲۳۳۱۱

این خبر با عنوان “هند: چین در حال سواستفاده از تحریم‌های آمریکا علیه ایران است” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا