اقتصادی

احتمال تأیید واکسن کرونای روسیه توسط سازمان بهداشت جهانی در نیمه اول 2022- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز

احتمال تأیید واکسن کرونای روسیه توسط سازمان بهداشت جهانی در نیمه اول ۲۰۲۲- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از تاس، دیمیتری بیریچفسکی، مدیر اداره همکاری اقتصادی وزارت خارجه روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که این وزارتخانه پیش بینی می کند سازمان بهداشت جهانی (WHO) واکسن کرونای اسپوتنیک ویSputnik V را در نیمه اول سال آینده میلادی تأیید کند.

وی گفت: ما به طور فعال به صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه کمک کرده ایم تا واکسن خود را به نام Sputnik V در بازارهای بین المللی معرفی کند. این یک کار دائمی و معمولی است که مستلزم توجه و همکاری با سفارتخانه ها است.

این مقام روسیه در ادامه افزود: ما هنوز امیدواریم که صلاحیت این واکسن زمانی مجدداً توسط سازمان بهداشت جهانی تأیید شود. فکر می کنم این اتفاق در نیمه اول سال آینده رخ خواهد داد.

به گفته این دیپلمات، “فقط مدارک فنی برای تایید واکسن باقی مانده است.”

وی افزود: این بدان معناست که هیأت‌های تجاری می توانند با آرامش بیشتری به خارج از کشور بروند و بدانند که واکسن ما فقط مورد تایید ۷۱ کشور نیست. امیدوارم این واکسن در سطح جهانی نیز به رسمیت شناخته شود و سپس موانعی که متاسفانه در حال حاضر وجود دارد برطرف شود.

اسپوتنیک V در ۱۱ اوت ۲۰۲۰ در روسیه ثبت شد و اولین واکسن رسمی ثبت شده علیه ویروس کرونا در سراسر جهان اعلام شد. تا به امروز، این واکسن در ۷۱ کشور مورد تایید مراجع ذیصلاح فرار گرفته است.

انتهای پیام/

 

این مطلب با عنوان “احتمال تأیید واکسن کرونای روسیه توسط سازمان بهداشت جهانی در نیمه اول ۲۰۲۲- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =

دکمه بازگشت به بالا