اقتصادی

دسترسی به شرایط ایده‌آل تولید برق ظرف 4 سال آینده

دسترسی به شرایط ایده‌آل تولید برق ظرف ۴ سال آینده” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

دسترسی به شرایط ایده‌آل تولید برق ظرف 4 سال آینده

وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی افزایش ۶ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور تا پیک تابستان سال آینده گفت: برنامه‌ریزی چهار ساله برای تامین کامل برق و جبران کسری تولید در کشور انجام شده تا شرایط تولید برق را به یک حد استاندارد و ایده‌آل برسانیم.


به‌‌ گزارش ایلنا از وزارت نیرو، “علی‌اکبر محرابیان” ظهر امروز جمعه در ادامه سفر هیئت دولت به استان لرستان، در حاشیه بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان خرم‌آباد، با اشاره به آخرین وضعیت شبکه برق در کشور اظهار کرد: برای پیک تابستان سال آینده پیش‌بینی اضافه شدن ۶ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور انجام شده که از این رقم، ۴۵۰۰ مگاوات مربوط به نیروگاه‌های حرارتی، گازی و بخار است.


وزیر نیرو با اشاره به اقدامات انجام شده، از بهره‌برداری واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی خرم‌آباد تا تابستان ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: در نیروگاه خرم‌آ‌باد که توسط بنیاد مستضعفان سرمایه‌گذاری شده، دو واحد گاز قبلا به بهره‌برداری رسیده و واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیز برای پیک تابستان ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی‌ شده تا ان‌شاءالله مشکلی برای تامین برق نداشته باشیم.


انتهای پیام/

این خبر با عنوان “دسترسی به شرایط ایده‌آل تولید برق ظرف ۴ سال آینده” در وب سایت www.ilna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا