فناوری

هوش مصنوعی احساس صمیمیت را القا می‌کند/ عاشق شدن ماشین‌ها دیگر غیرممکن نیست

هوش مصنوعی احساس صمیمیت را القا می‌کند/ عاشق شدن ماشین‌ها دیگر غیرممکن نیست” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، هوش مصنوعی با گذشتن از تمامی مرزهای علم و فناوری شیوه زندگی انسان‌ها را متحول کرده و حالا این فناوری می‌تواند بر احساسات انسان نیز تأثیر بگذارد. به تازگی گروهی از مهندسان این فناوری را به نحوی توسعه دادند که می‌تواند احساس صمیمیت بین انسان‌ها را افزایش دهد.

مهندسان برای القای حس صمیمیت به وسیله هوش مصنوعی از فناوری یادگیری ماشینی استفاده کردند و حجم عظیمی از داده‌های جمع‌آوری شده از احساسات انسان‌ها را به این فناوری دادند. هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط عاطفی با کاربران ابتدا سؤالاتی ساده و تأثیرگذار را مطرح می‌کند و پس از دریافت اطلاعات کافی از کاربران با بیان کلمات محبت‌آمیز رابطه عمبق‌تری را با آن‌ها برقرار می‌کند. باتوجه به توانایی‌های هوش مصنوعی زمان شروع رابطه تا القای حس صمیمیت به کاربر بسیار طولانی نیست و لازم نیست کاربران مدت زیادی برای دریافت حس محبت از دستگاه منتظر بمانند.


بیشتر بخوانید:

نوسانات اقتصادی با هوش مصنوعی پیش‌بینی می‌شود/ ردپای فناوری جدید در تمام علوم


در حقیقت اساس این پروژه علمی سؤالاتی است که هوش مصنوعی از کاربران می‌پرسد. باتوجه به ویژگی‌های هوش مصنوعی توانایی این فناوری در مرور زمان و پس از صحبت کردن با تعداد بیشتری از کاربران افزایش پیدا کرده و قطعاً در آینده نزدیک هوش مصنوعی فناوری صاحب احساس محسوب می‌شود. محققان حاضر در این پروژه علمی می‌گویند «اگرچه هر انسان رفتار و احساس منحصر به فرد دارد ولی به طور کلی الگوی برقراری ارتباطی صمیمانه بین همه انسان‌ها مشترک است و هوش مصنوعی با طرح عمیق‌ترین سؤالات احساس عشق و دوست داشتن را در کاربران تحریک می‌کند.»

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این خبر با عنوان “هوش مصنوعی احساس صمیمیت را القا می‌کند/ عاشق شدن ماشین‌ها دیگر غیرممکن نیست” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا