اقتصادی

وزیر نیرو در خرم‌آباد: 6 هزار میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تکمیل سد معشوره نیاز است- اخبار لرستان – اخبار استانها تیتروز

وزیر نیرو در خرم‌آباد: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تکمیل سد معشوره نیاز است- اخبار لرستان – اخبار استانها تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز از خرم‌آباد، علی‌اکبر محرابیان امشب در نشست شورای اداری لرستان اظهار داشت: یک نیروگاه برق آبی در خصوص برق در استان لرستان با ظرفیت ۴۵۰ مگاوات برق، نیروگاه خرم‌آباد دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی، یک بخش هم در دورود با ظرفیت ۷۵ مگاوات وجود دارد که برنامه‌ریزی شده است برای تابستان بخش نیروگاه خرم‌آباد به مدار متصل شود که در مجموع آن ظرفیت تولید از هزار مگاوات عبور می‌کند، البته در پیک مصرف استان ۹۲۰ مگاوات است که استان در برق تولید و مصرفش یک تراز قابل قبولی رسید.

وی افزود: پست و خطوط انتقال ۱۳ پروژه در دست اجراست که با سرمایه‌گذاری هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پیش‌یبنی شده ۵۰ درصد آن در سال آینده به بهره‌برداری برسد، هم‌چنین ظرفیت انتقال به وضعیت قابل قبولی خواهد رسید.

وزیر نیرو تصریح کرد: در برق رسانی روستایی فقط ۲۱ روستا باقی مانده که تا پایان سال به اتمام می‌رسد و روستای بالای پنج خانوار بدون برق نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه میزان بارش نرمال کشور ۵۵۰ میلیمتر است و این میزان در سال گذشته ۳۶۰ میلیمتر بود، افزود: بارش در امسال و تاکنون ۸۸ میلیمتر بوده است که در سدها با وجود منابع غنی آب، شش سد در حال بهره‌برداری داریم که در این سدها بخش قابل توجهی از شبکه اجرا نشده است، هم‌چنین هشت سد هم در حال ساخت است که از پیشرفت ۱۰ تا ۸۸ درصد برخوردار هستند که با تکمیل سدها، آب کشاورزی، شرب و صنعت تا حد قابل توجهی مهار می‌شود.

محرابیان عنوان کرد: مهمترین سد معشوره است که سال ۸۱ مطالعات آن شروع شده و سبب تأسف است که طی این سالها مجموع پیشرفت آن کمتر از ۱۰ درصد است و فقط تونل انحراف احداث شده است.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: شش هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تا پایان دولت شاهد بهره‌برداری سد معشوره باشیم و این اعتبار را از دو محل ماده ۵۶ و بخشی هم که به روش‌های غیر اعتبارات بودجه است پیگیری و حمایت می‌کنیم.

وی بیان کرد: سه ایستگاه پمپاژ در استان لرستان داریم و هم‌چنین نیاز به شش ایستگاه است که در حال ساخت است.

محرابیان با اشاره به روستاهای استان لرستان گفت: در این استان کمتر از سه هزار روستا داریم که ۵۰۰ روستا در تنش شدید آبی هستند و قراردادی هفته قبل براساس قوانین بودجه امضا شد که برای استان ۳۶۰ میلیارد تومان و پیش‌بینی کردیم تا در قالب کار جهادی با حضور گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی و گروه‌های دیگر تا یک ماه آینده پروژه های روستایی استان فعال شود و ظرف دو الی سه سال نیز مشکل روستاهایی که تنش آبی دارند حل شود.

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “وزیر نیرو در خرم‌آباد: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تکمیل سد معشوره نیاز است- اخبار لرستان – اخبار استانها تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا