فناوری

تصمیم آمریکا برای وضع محدودیت بیشتر بر بزرگترین تراشه ساز چینی – تیتروز | خبر جدید

تصمیم آمریکا برای وضع محدودیت بیشتر بر بزرگترین تراشه ساز چینی – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از رویترز، مقامات آمریکا مشغول بررسی پیشنهاد وزارت دفاع برای برطرف کردن شکاف‌هایی هستند که اجازه می‌دهد شرکت SMIC( تراشه ساز چینی) فناوری‌های حساس آمریکایی را بخرد.

وال استریت ژورنال با انتشار این خبر به نقل از منابع آگاه نوشت برخی از مقامات وزارت بازرگانی آمریکا سعی دارند جلوی اجرایی شدن این پیشنهاد وزارت دفاع را بگیرند.

سال گذشته SMIC به فهرست سیاه بازرگانی آمریکا اضافه شد. به این ترتیب به دلیل ارتباط این شرکت با ارتش چین دسترسی آن به تجهیزات پیشرفته آمریکایی مسدود شد.

SMIC که بزرگترین تراشه ساز چین به حساب می‌آید تاکنون به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این باره پاسخی نداده است.

مقامات آمریکایی سعی دارند در ماه‌های آینده شرکت‌های فناوری چینی بیشتری را به فهرست سیاست وزارت بازرگانی و فهرست تحریم‌های سرمایه گذاری خزانه داری آمریکا اضافه کنند.

این مطلب با عنوان “تصمیم آمریکا برای وضع محدودیت بیشتر بر بزرگترین تراشه ساز چینی – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا