بانوان

سرمربی تیم ملی والیبال زنان: موافق مربی خارجی بودم

سرمربی تیم ملی والیبال زنان: موافق مربی خارجی بودم” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بانوان منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

سرمربی فعلی تیم ملی والیبال زنان در مورد جذب مربی خارجی برای تیم ملی گفت: به فدراسیون پیشنهاد دادم که در بخش بزرگسالان حتما از مربی خارجی استفاده شود و قرار شد اگر در طی مسیر تمرینات یا بعد از آن مربی خارجی مناسبی پیدا شد، به کادر اضافه یا جایگزین شود.

به گزارش تیتروز، نیم فصل اول لیگ برتر والیبال زنان با قهرمانی تیم ذوب‌آهن اصفهان به پایان رسید. این تیم با پیروزی در تمام دیدارهای خود و کسب ۲۶ امتیاز صدرنشین شد.

فریبا صادقی در مورد عملکرد تیم خود در نیم فصل اول مسابقات به تیتروز گفت: مسابقات با توجه به رقابت بین سه، چهار تیم اول جدول رده‌بندی، قابل پیش‌بینی نبود. تلاش کردیم در دور رفت نتایج خوبی بگیریم. از طرفی یکی از بازیکن آسیب‌دیده هم داشتیم که اصلا نتوانستیم از او استفاده کنیم. در نتیجه می‌خواستیم نتایجی رقم بزنیم که در دور برگشت شرایط بهتری داشته باشیم. مقابل سایپا در خانه والیبال کار سختی داشتیم اما به همت بازیکنان و یاری خدا نتیجه خوبی رقم زدیم. به طور کلی از عملکرد تیم راضی هستیم.  

او در مورد دور برگشت مسابقات بیان کرد: شرایط ما نسبت به سال گذشته بهتر است و تیم کامل‌تری را بسته‌ایم. امتیازات خوبی در دور رفت گرفته‌ایم و بازیکن آسیب دیده‌مان هم در نیم فصل دوم به تیم اضافه می‌شود. بنابراین فکر می‌کنم شرایط بهتری را در ادامه خواهیم داشت.  

صادقی در مورد حضور برخی از تیم‌ها با بازیکنان جوان در لیگ بیان کرد: تیم‌هایی مثل مس رفسنجان، ریف اصفهان و جوانان زرتشتی یزد با بازیکنان جوان در لیگ شرکت کرده‌اند و نفراتی دارند که از نظر قامت و سن شرایط خوبی دارند و قابل توجه هستند. فکر می‌کنم اگر در برنامه‌ای بلند مدت مورد توجه قرار بگیرد، آینده والیبال را بهتر می‌کنند.  

او در مورد پخش اینترنتی برخی از مسابقات که برای اولین بار در والیبال زنان اتفاق افتاد، گفت: جامعه ورزش مخصوصا مسئولان و اسپانسرها هیچ وقت نمی‌توانستند مسابقات زنان را از نزدیک ببینند و شناختی جزئی از سطح والیبال ما داشتند. پخش اینترنتی کمک کرد تا افرادی که نمی‌توانند به سالن بیایند، مسابقات را ببینند که هم برای برطرف کردن نقاط ضعف کمک کنند و هم از نظر جذب اسپانسر مفید است. فدراسیون در این زمینه کار بزرگی انجام داد. 

سرمربی تیم ملی والیبال زنان در مورد توافق اولیه فدراسیون با یک مربی ایتالیایی برای هدایت تیم ملی زنان بیان کرد: از تابستان که در مورد تیم ملی با من صحبت شد و جزو کسانی بودم که برای نظرخواهی در مورد تیم ملی زنان به فدراسیون دعوت شده بودم، پیشنهاد دادم که در بخش بزرگسالان حتما از مربی خارجی استفاده شود اما از آنجایی که زمان کمی تا مسابقات باقی مانده بود، امکان شناسایی و جذب مربی خارجی وجود نداشت. با این حال من با این شرایط رفتم که اگر در طی مسیر تمرینات یا بعد از آن مربی خارجی مناسبی پیدا شد، به کادر اضافه یا جایگزین شود. این بهترین تصمیم بود.

او در مورد احتمال همکاری خود با تیم ملی در صورت توافق با مربی ایتالیایی گفت: قرار بر ادامه همکاری بوده اما باید مربی خارجی بیاید، شرایط را ببیند و نظر بدهد. نمی‌شود قطعی گفت اما کادر ما در طول این مدت با فدراسیون ارتباط داشته است.  

صادقی در مورد رزومه این گزینه ایتالیایی اظهار کرد: رزومه این مربی را خوانده‌ و اطلاعاتی از فدراسیون گرفته‌ام. رزومه خوبی دارد. ما مربیان ایرانی هم باید به او کمک کنیم. مطمئنا سطحش از مربیا داخلی بالاتر است.  

صادقی در پایان گفت: از فدراسیون والیبال بابت نظمی که امسال در برگزاری لیگ وجود دارد، تشکر می‌کنم. از باشگاه ذوب آهن هم تشکر می‌کنم چون حامی بسیاری خوبی در سال‌ها گذشته بوده و امسال هم خیلی حمایت‌مان کرده است.

انتهای پیام 

این نوشته با عنوان “سرمربی تیم ملی والیبال زنان: موافق مربی خارجی بودم” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا