استان ها

بیکاری جوانان و پروژه‎های نیمه تمام از مهم‌ترین مشکلات لرستان است

بیکاری جوانان و پروژه‎های نیمه تمام از مهم‌ترین مشکلات لرستان است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان؛ آیت‌الله  رئیسی  جمعه شب در نشست خبری پایان سفر به لرستان ، اظهارکرد: بیکاری جوانان و پروژه‎های نیمه تمام را از مهم‌ترین مشکلات مردم استان است.

او افزود: برای دهها سال پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد و دولت اتمام این پروژه‌ها را براساس میزان ایجاد اشتغال اولویت‌بندی خواهد کرد.

آیت الله رییسی  با اشاره به نقش احداث سد در رشد و آبادانی لرستان، تصریح کرد: مقرر شد اعتبارات لازم برای احداث «سد معشوره» اختصاص یابد تا این سد در مدت زمان کوتاه‌تری به بهره‌برداری برسد.

رییس جمهور با بیان اینکه معاونت اجرایی ریاست جمهوری مسئولیت پیگیری مصوبات استانی را بر عهده دارد ، ادامه داد: دولت همچنین مصمم است طرح‌های صنعتی نیمه تمام و گاه تعطیل شده استان را با توجه به نقش این مجموعه‌های صنعتی در اشتغال و رفع بیکاری فعال کند.

او عنوان  کرد: در استان بعضی از خصوصی‌سازی‌های نابجا موجب تعطیلی خطوط تولید و پروژه‌های صنعتی شده است لذا کارگروهی زیرنظر وزارت صمت تشکیل می‌شود تا مشکلات این مجموعه‌ها را بررسی و آنها را وارد خط تولید کند.

آیت‌الله رئیسی  خاطرنشان کرد: همه دستگاهها در استان ماموریت و مسئولیت دارند مطالبه به حق مردم و جوانان را برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال تامین کنند.

رئیس جمهور ادامه داد: بخش دیگری که دولت مصمم است با رویکرد ایجاد اشتغال آن را فعال کند، حوزه گردشگری است و لرستان از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی در این زمینه برخوردار است.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: در زمینه توجه به میراث فرهنگی و تاریخی لرستان مقرر شد حریم قلعه فلک‌الافلاک آزادسازی و زمینه ثبت جهانی آن فراهم شود.

رئیس جمهور بیان کرد: حلقه مفقوده در استان لرستان در زمینه آب، مدیریت این حوزه است و تصمیم گرفته شد سازوکاری تهیه شود که این کار با دقت و به طور جامع انجام شود.

او  تکمیل راه‌های مواصلاتی استان به ویژه خطوط ریلی را حائز اهمیت دانست و اضافه کرد: در این زمینه وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد در ۱۰ روز آینده زمان‌بندی راه‌اندازی خط آهن استان را اعلام کند.

رئیس جمهور  با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها در سطح استان لرستان،یادآورشد: علل اصلی آسیب‌های اجتماعی عمدتا بیکاری، فقر و مسائل فرهنگی است و در این زمینه برای تقویت فعالیت فرهنگی در سطح استان اعتبارات لازم اختصاص خواهد یافت و در کنار آن، از معیشت و اقتصاد قشرهای ضعیف حمایت می‌شود.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “بیکاری جوانان و پروژه‎های نیمه تمام از مهم‌ترین مشکلات لرستان است” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا