بین المللی

عربستان و کویت مدعی ادامه تلاش‌ها برای حل سیاسی بحران یمن شدند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

عربستان و کویت مدعی ادامه تلاش‌ها برای حل سیاسی بحران یمن شدند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تیتروز، دو کشور عربستان و کویت دیشب (جمعه شب) پس از پایان سفر ولی‌عهد سعودی به کویت به عنوان  آخرین ایستگاه تور منطقه‌ای «محمد بن سلمان»، بیانیه‌ای در رابطه با تحولات یمن صادر کردند.

در این بیانیه مشترک که تحت هیچ عنوانی به جنایات هفت ساله ائتلاف سعودی در یمن اشاره نشده است، بر لزوم ایجاد راه حل سیاسی جامع بر اساس «طرح ابتکاری خلیج (فارس) و مکانیزم اجرایی آن، نتایج گفت‌وگوی ملی یمنی جامع و قطعنامه ۲۲۱۶ سازمان ملل» تأکید شد.

دو طرف مدعی شدند که از تلاش‌های نماینده سازمان ملل در امور یمن در راستای کاهش «کاهش رنج انسانی ملت یمن» حمایت می‌کنند!

این بیانیه مشترک که یکی از طرف‌های امضا کننده، خود فرماندهی ائتلاف متجاوز به یمن را بر عهده دارد، همزمان با پایان سفر منطقه‌ای وی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که کویت آخرین ایستگاه آن بوده است، صادر شد.

طرف‌های کویتی و سعودی در این بیانیه بدون اشاره به لزوم توقف جنگ یمن اظهار داشتند که از حل سیاسی بحران یمن حمایت می‌کنند.

چنین ادعاهای واهی در بیانیه‌های قبلی و مشابه صادره پس از پایان سفر بن سلمان به چهار کشور دیگر عضو شورای همکاری خلیج فارس(بحرین، امارات، قطر و عمان) نیز مطرح شده است.

از طرفی این بیانیه‌ها در حالی صادر شده که همزمان عربستان حملات خود به مناطق مختلف یمن از جمله صنعاء را تشدید کرده است و پایتخت یمن طی روزهای اخیر با سفر بن سلمان به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، شاهد حملات بی امان جنگنده‌های ائتلاف متجاوز بوده است.

انتهای پیام

این محتوا با عنوان “عربستان و کویت مدعی ادامه تلاش‌ها برای حل سیاسی بحران یمن شدند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا