فناوری

افزایش حجم گازهای آلاینده همچنان ادامه دارد/ خراسان جنوبی پاک‌ترین استان کشور

افزایش حجم گازهای آلاینده همچنان ادامه دارد/ خراسان جنوبی پاک‌ترین استان کشور” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، این روزها آلودگی هوا میهمان ناخوانده شهرهای بزرگ و صنعتی کشور است و شدت آن به حدی است که گاهی اوقات باران هم زورش به گازهای آلاینده نمی‌رسد و هوا همچنان آلوده باقی می‌ماند. طبق آخرین گزارش منتشر شده از سوی سازمان فضایی ایران روند صعودی حجم گازهای آلاینده در شهرهای مختلف کشور و به‌ویژه استان‌های صنعتی همچنان ادامه دارد.

‏پردازش تصاویر ارسالی از ماهواره Sentinel5p نشان داده است میانگین غلظت آلاینده دی‌اکسید نیتروژن(NO2) در ۱۰ آذر۱۴۰۰ برای استان‌های کل کشور برابر با ۵۸.۹۴ میکرومول بر مترمربع بوده است. در همین تاریخ آلوده‌ترین منطقه کشور شهر فردیس با ۲۵۹.۶۳ میکرومول بر مترمربع بود و کمترین حجم گاز آلاینده دی‌اکسید نیتروژن نیز با رقم ۴۱.۹۱ میکرومول بر مترمربع در خراسان جنوبی گزارش شده است. متأسفانه شدت آلودگی هوا در آذر ۱۴۰۰ به حدی شدید بوده که بیشینه حجم گاز دی‌اکسید نیتروژن در این ماه به عدد ۷۴۲.۱۴ میکرومول بر مترمربع رسیده است. در ادامه میانگین حجم دی‌اکسید نیتروژن در سطح استان‌های کشور در روز ۱۰ آذر۱۴۰۰ را مشاهده می‌کنید:

افزایش حجم گازهای آلاینده همچنان ادامه دارد/ خراسان جنوبی پاک‌ترین استان کشور
میانگین حجم دی‌اکسید نیتروژن در سطح استان‌های کشور در روز ۱۰ آذر۱۴۰۰

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این محتوا با عنوان “افزایش حجم گازهای آلاینده همچنان ادامه دارد/ خراسان جنوبی پاک‌ترین استان کشور” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا