بین المللی

فنلاند 64 فروند جنگنده اف 35 می‌خرد

فنلاند ۶۴ فروند جنگنده اف ۳۵ می‌خرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت فنلاند روز جمعه خبر داد که قصد دارد طی قراردادی به ارزش ۹.۴ میلیارد دلار، ۶۴ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری کرده و آنها را جایگزین جنگنده‌های قدیمی F/A-18 کند.

در مناقصه‌ای که دولت فنلاند برگزار کرده، شرکت آمریکایی لاکهید مارتین که سازنده اف-۳۵ بوده توانست در رقابت با شرکت ساب سوئد، بوئینگ آمریکا، داسالت فرانسه و بائه سیستمز انگلیس پیروز شود.

دولت فنلاند گفت که خرید جنگنده از شرکت لاکهید مارتین، شامل خدمات و تعمیر و نگهداری تا سال ۲۰۳۰ با ارزشی بالغ بر ۸.۳۷۸ میلیارد یورو (۹.۴۴ میلیارد دلار) می‌باشد.

همچنین مبلغ ۷۷۷ میلیون یورو برای ساخت آشیانه هواپیماها و ۸۲۴ میلیون یوروی دیگر برای بسته تسلیحات بهینه شده به مبلغ قرارداد اضافه خواهد شد.

«آنتی کایکونن» وزیر دفاع فنلاند گفت: «زمانی که عملکرد نظامی را مقایسه می‌کنیم، اف-۳۵ به بهترین وجه، نیازهای ما را پاسخ می‌دهد».

شرکت‌های سازنده هواپیما از سال ۲۰۱۵ تا کنون و پس از اعلام وزارت دفاع فنلاند برای جایگزین کردن جنگنده‌های قدیمی خود، به رقابت برای برنده شدن در این مناقصه پرداخته‌اند.

جنگنده‌های قدیمی فنلاند در سال ۱۹۹۲ از شرکت «مک‌دانل داگلاس» که هم اکنون بخشی از بوئینگ شده، خریداری شده بود.

انتهای پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر با عنوان “فنلاند ۶۴ فروند جنگنده اف ۳۵ می‌خرد” در وب سایت farsnews.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − شش =

دکمه بازگشت به بالا