استان ها

تولید برنامه مشترک فرهنگی در استان یزد

تولید برنامه مشترک فرهنگی در استان یزد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار با استادان مدارس علمیه استان که در مدرسه علمیه کاظمیه یزد برگزار شد، گفت: طی جلساتی که صبح امروز در یزد برگزار شد، به نتیجه‌ای در راستای تولید برنامه مشترک فرهنگی در این استان رسیدیم و قرار بر این شد تا نقش هر یک از نهادهای فرهنگی و مذهبی مشخص شود.

وی با اشاره به اهمیت نقش آفرینی حوزه در جامعه و کنشگری نهاد حوزه نسبت به جامعه و نهاد و انقلاب افزود: برای این مسئله زیرساخت‌های مهمی باید تمهید کرد و مدیریت حوزه علمیه با وجود همه کاستی‌ها و کمبودها با تمام وجود و صرف وقت کامل و تلاش جهادی، در حال طراحی و تامین زیرساخت‌ها برای ارتقای حوزه و اثرگذاری آن در جامعه امروز و فردا است.

اعرافی تصریح کرد: حوزه دارای مشکلات فراوانی است، اما با توجه به عظمت و دستاوردها و ظرفیت‌های عظیم حوزه و وظیفه‌ای که خدای متعال بر عهده ما گذاشته اند، با قدرت پای کار می‌آییم تا امور حوزه را به پیش ببریم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بر لزوم تامین زیرساخت‌های کنشگری حوزه تأکید کرد و اظهار داشت: امروز یک منظومه جامعی از رشته‌های حوزوی وجود دارد که ۴۰۰ مورد بوده و ظرفیت رسیدن تا ۵۰۰ رشته را نیز دارد.

وی با اشاره به آغاز حرکتی بزرگ در فقه معاصر ادامه داد: هفته گذشته ۱۰ تقریرات فقه معاصر رونمایی شد که بیش از ۷۰ هزار نفر این رونمایی را مشاهده کردند. شکل دادن به تحولات علمی نیازمند سال‌ها بررسی و تولیدات علمی بوده که انجام گرفته است.

اعرافی از تشکیل ستاد حوادث و ساماندهی چند هزار طلبه برای اثربخشی در حوادثی نظیر سیل و زلزله به عنوان یکی از اقدامات صورت گرفته در حوزه یاد کرد و گفت: تاکنون ۲۰۰ کارکرد روحانیت در جامعه شناسایی شده که ۵۰ مورد مهم آن احصا و برای ۳۰ مورد برنامه ریزی شده و بخشی از آن در حال اجرایی شدن است.

وی تصریح کرد: خروجی هدفمند از حوزه علمیه و همچنین حمایت از افرادی که حوزه به عنوان استاد و محقق به آن‌ها نیاز دارد، دو هدف است که به موازات هم در حوزه‌های علمیه در حال انجام است.

۴۶

این محتوا با عنوان “تولید برنامه مشترک فرهنگی در استان یزد” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا