سلامت

تجهیزات پزشکی ایران، گرفتار چالش‌های متعدد/ضرورت گفتگوی دولتمردان با انجمن‌های تخصصی سلامت

تجهیزات پزشکی ایران، گرفتار چالش‌های متعدد/ضرورت گفتگوی دولتمردان با انجمن‌های تخصصی سلامت” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با انتقاد از آنچه که «بی‌رغبتی دولتمردان برای گفتگوی رو در رو با تولیدکنندگان» خواند،‌ گفت: معتقدیم تنها راه برون رفت از شرایط فعلی، در گام نخست، گفت‌وگوی تخصصی و همفکری میان تشکل‌های صنفی و دولتمردان و سپس اعتماد دولتمردان به بلوغ فعالان اقتصادی این حوزه است.

مریم قاسمی در گفت‌وگو با تیتروز،‌ با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های اساسی در حکمرانی خوب، آن است که نظام اداری کشور ضمن فراهم آوردن شرایط مشارکت همه ذینفعان، از تجربیات گردآمده در انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی بهره برداری کند، گفت: ولی متاسفانه باوجود گذشت بیش از ۱۰۰ روز از روی کار آمدن دولت جدید، هنوز سیگنال‌های مطلوب در این خصوص از سوی دولتمردان دریافت نمی‌شود و فعالان اقتصادی در حوزه تولید تجهیزات پزشکی علاوه بر اینکه گرفتار چالش‌ها و دست اندازهای متعددی هستند، در یک انزوای دردناک از سوی دولتمردان قرار گرفته‌اند.

وی با تاکید بر این موضوع که گفت‌وگو با انجمن‌ها باید یک فرصت برای دولتمردان تلقی شود و نه یک تهدید، افزود: واقعیت این است که عدم اهتمام وزرای منتخب و مسئولین سازمان‌های مرتبط به شنیدن و حل مشکلات صنعت تجهیزات پزشکی و عدم فراهم شدن شرایط دیدار با نمایندگان تشکل‌ها از سوی ایشان، بر وخامت اوضاع صنعت تجهیزات پزشکی افزوده است و این نگرانی را در میان دلسوزان تشدید می‌کند که با استمرار چنین رویکردی ممکن است چرخ های تولید تجهیزات پزشکی، گرفتار کندی و حتی ایست شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی، ادامه داد: ما امیدوارم بودیم که دولت جدید، مسیری هموارتر برای ایجاد گفت‌وگو میان فعلان اقتصادی حوزه کالاهای سلامت و مدیران دولتی فراهم کند و از ظرفیت تشکل‌های تخصصی بیشتر استفاده کند.

او تاکید کرد: بر پایه این باور و به منظور گره‌گشایی از موانع تولید و مانع زدایی از فرآیندهایی که تولید تجهیزات پزشکی را دچار آسیب کرده، انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی معتقد است که تنها راه برون رفت از شرایط فعلی، در گام نخست، گفت‌وگوی تخصصی و همفکری میان تشکل‌های صنفی و دولتمردان و سپس اعتماد دولتمردان به بلوغ فعالان اقتصادی این حوزه است.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “تجهیزات پزشکی ایران، گرفتار چالش‌های متعدد/ضرورت گفتگوی دولتمردان با انجمن‌های تخصصی سلامت” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا