اجتماعی

نتایج کمپین «من هم آزمایش اچ آی وی می‌دهم»

نتایج کمپین «من هم آزمایش اچ آی وی می‌دهم»” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش ایلنا، هنگامه نامداری گفت: نتایج به دست آمده تا تاریخ ۱۱ آذرماه سال جاری نشان می دهد که در مجموع از ابتدای شروع کمپین، تعداد ۱۰۰ هزار و ۲۲۱ تست تشخیص اچ آی وی در هزار و ۱۴۱ مرکز انجام شده است و از ۳۱۰ مورد مثبت اولیه تعداد ۱۱۴ مورد جهت تأیید تشخیص به مراکز مشاوره بیماری های رفتاری ارجاع شده اند.

 

وی افزود: از هزار و ۱۴۱ مرکز فعال در زمینه اطلاع رسانی و انجام تست تشخیص اچ آی وی قسمت عمده فعالیت ها به ترتیب توسط مرکز مدیریت بیماری های واگیر، سازمان بهزیستی، سازمان زندان ها، معاونت درمان و اداره اعتیاد انجام گرفته است.

 

رییس اداره کنترل ایدز بیان کرد: بررسی روند انجام تست به صورت هفتگی، نشان دهنده سیر صعودی فعالیت های بیماریابی در سراسر کشور است و از آن جایی که در حال حاضر بزرگترین چالش در نظام مراقبت بیماری اچ آی وی یافتن موارد جدید ابتلا می باشد، در هفته پایانی این کمپین، رسالت تمامی مراکز و سازمان ها هدایت فعالیت ها به سوی استمرار برنامه های بیماریابی در مراکز ارائه دهنده خدمات در نظر گرفته شده است.

 

دکتر نامداری اظهار داشت: ادامه برنامه به شکلی موثر و مستمر می تواند گامی اساسی در جهت بهبود فرآیند بیماریابی و پیشرفت به سمت کنترل موثر اپیدمی اچ آی وی / ایدز در کشور باشد.

 

وی گفت: هر سال اول دسامبر به نام روز جهانی ایدز نامگذاری شده است که از اهداف مهم آن می توان به آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اچ آی وی و فراهم آوردن دسترسی به تست تشخیصی اشاره کرد.

 

رییس اداره کنترل ایدز افزود: در راستای بزرگداشت روز جهانی ایدز در سال جاری، اجرای کمپین «من هم آزمایش اچ آی وی می دهم» با هماهنگی تمامی سازمان های متولی برنامه کنترل اچ آی وی از تاریخ ۲۰ آبان الی ۲۰ آذر ماه با دو هدف در دست اجرا قرار گرفت.

 

وی بیان داشت: هدف اول  بیماریابی در جمعیت های کلیدی با افزایش ظرفیت کلیه مراکزی که از قبل مبادرت به انجام تست می کردند و هدف دوم کاهش انگ و دسترسی همگانی به آموزش و تشخیص اچ آی وی که از طریق راه اندازی پایگاه های موقت اطلاع رسانی و تست که عمدتاً توسط سازمانهای غیر دولتی و بخش خصوصی داوطلب انجام شد.

 

نامداری گفت: نتایج به دست آمده از سطح کشور در طی سه هفته گذشته از زمان شروع کمپین نشان دهنده دستاوردهای بسیار درخشان در زمینه انجام تست تشخیص اچ آی وی و تشخیص موارد جدید می باشد که بی شک بدون هماهنگی و زحمات خانواده کنترل اچ آی وی در سطح کشور میسر نمی شد.

این خبر با عنوان “نتایج کمپین «من هم آزمایش اچ آی وی می‌دهم»” در وب سایت www.ilna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا