اجتماعی

۹۶ درصد ۱۰ تا ۴۹ساله‌ها «باسواد» هستند

۹۶ درصد ۱۰ تا ۴۹ساله‌ها «باسواد» هستند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت که در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال کشور بیش از ٩۶/۶ درصد در سطح کشور به طور میانگین باسواد هستند.

به گزارش تیتروز، شاپور محمدزاده، معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در گردهمایی  مسئولان سامانه سواد آموزی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور، فعالیت های نهضت سواد آموزی از ابتدا انقلاب تا کنون را دارای دستاورد های بسیاری دانست و عنوان کرد: در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال علی‌رغم مشکلات عدیده موجود بیش از ٩۶/۶ درصد در سطح کشور به طور میانگین باسواد هستند. 

وی افزود: فعالیت در حوزه سوادآموزی نیازمند اعتقاد، جدیت و صبر است و کار در این حوزه صد در صد جهادی است.

محمدزاده تاکید کرد: یکی از ۱۱ برنامه اولویت دار وزیر آموزش و پرورش با عنوان “انسداد مبادی بیسوادی، جذب بازماندگان از تحصیل و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان به ویژه در مناطق کم برخوردار” به طور مستقیم به حوزه سوادآموزی اشاره دارد. 

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برگزاری اینگونه نشست‌ها با تقویت روحیه کارکنان و رضایت شغلی آنها منجر به توانمندی و افزایش بهره وری سازمانی می شود خاطر نشان کرد: نظارت بر سه حوزه شناسایی جذب و ثبت نام، ارائه آموزش های باکیفیت و اثربخش همچنین ارزشیابی پایان دوره مورد تاکید است. 

به گزارش روابط سازمان نهضت سواد آموزی، محمدزاده در پایان گفت: گزارشات سامانه معاونت سواد آموزی مبنای انجام کلیه اقدامات بعدی از جمله تخصیص اعتبارات است، لذا صحت اطلاعات ورودی به این سامانه می تواند بهره وری سازمانی را ارتقاء دهد.

انتهای پیام

این محتوا با عنوان “۹۶ درصد ۱۰ تا ۴۹ساله‌ها «باسواد» هستند” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا