استان ها

آموزش جدیدترین روش‌های تدریس قرآن به معلمان سما

آموزش جدیدترین روش‌های تدریس قرآن به معلمان سما” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از تربت حیدریه به‌منظور بهره‌مندی از آثار و برکات قرآن کریم و توانمندسازی مربیان و مدرسان قرآن و پایه مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه، کارگاه آموزشی یک‌روزه به‌میزبانی این دانشگاه برگزار شد.(بیشتر بخوانید)

این کارگاه آموزشی به‌منظور آموزش جدیدترین روش‌های تدریس قرآن به معلمان مقطع ابتدایی با تدریس محمد علیزاده دبیر دارالقرآن سما برگزار شد.

محمد حاتمی سرپرست دانشگاه آزاد تربت حیدریه در این کارگاه آموزشی خطاب به حاضران گفت:حفظ، قرائت و تدبر در آیات قرآن کریم آثار و برکات معنوی و مادی بی‌شماری در زندگی اجتماعی، شخصی و فردی همه ما دارد.

آموزش جدیدترین روش‌های تدریس قرآن به معلمان سما

تشریح مهم‌ترین فعالیت‌های انجام‌شده از ابتدای مهر ماه ۱۴۰۰

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد تربت حیدریه نیز در این کارگاه، مهم‌ترین فعالیت‌های انجام‌شده از ابتدای مهر ۱۴۰۰ تاکنون توسط مربیان سمای تربت حیدریه شامل، برگزاری جشن قرآن برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی، برگزاری دورهمی‌های قرآنی در محل نمازخانه آموزشگاه برای آشنایی دانش‌آموزان با قرآن کریم، آموزش دانش‌آموزان در دو بخش قرائت و حفظ، برگزاری کلاس‌های روخوانی و آموزش لهجه عربی یک‌بار در هفته برای پایه‌های چهارم و پنجم و ششم، آموزش تقلید صوت قاریان برای پایه‌های اول و دوم و سوم، تشویق دانش‌آموزان برای حفظ سوره‌ها با تجوید و لهجه عربی عنوان کرد.

سعید احمدی‌ابریشمی از اقدامات انجام‌شده در بخش حفظ در دو حوزه تخصصی و عمومی شامل اختصاص قسمتی از وقت کلاس حضوری به حفظ و آموزش سوره‌ها به‌صورت تکرار و تمرین همراه با قصه و داستان و شعر و نقاشی کودکانه، همخوانی سوره‌ها و استماع به قرائت قاریان در کلاس، فراخوان داوطلبانه برای شرکت در کلاس حفظ تخصصی، تشکیل کلاس جدا و تخصصی برای حفظ یاد کرد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/

این خبر با عنوان “آموزش جدیدترین روش‌های تدریس قرآن به معلمان سما” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =

دکمه بازگشت به بالا