استان ها

تولید سالانه ۲۴ هزار متر مربع فرش دستباف در استان سمنان

تولید سالانه ۲۴ هزار متر مربع فرش دستباف در استان سمنان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، حمیدرضا مداح با اعلام این خبر گفت: سالیانه ۲۴ هزارمترمربع فرش دستباف توسط بافندگان خانگی و بافندگان شاغل در کارگاه ها و مجتمع های قالیبافی در استان تولید می گردد.

 وی تعداد شرکت های تعاونی فعال در حوزه فرش دستباف را حدود ۲۶ شرکت عنوان کرد و افزود: از این تعداد ، ۲۰ شرکت تعاونی فرش دستباف شهری و ۶ تعاونی فرش دستباف روستایی می باشد که زیر نظر  اتحادیه شرکت های تعاونی فرش دستباف روستایی و اتحادیه شرکت های تعاونی صنایع دستی و فرش دستباف شهری فعالیت می کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: بیش از یازده هزار بافنده فعال و تعداد ۸ مجتمع قالیبافی در استان وجود دارد که این تعداد بافنده در ۹۳ کارگاه متمرکز و غیر متمرکز در استان فعالیت می کنند.

 حمیدرضا مداح اضافه کرد: در هشت ماهه ابتدایی سال جاری حدود ۲۲۰ بافنده فعال در حوزه فرش استان در کارگاه های قالی بافی مشغول به فعالیت شده اند.

 وی با شاراه به مشکلات و دغدغه های صنعت فرش استان سمنان تصریح کرد: نداشتن امکان تولید مواد اولیه فرش دستباف در استان ، کمبود نقدینگی بافندگان خانگی و مجتمع ها و کارگاه های قالیبافی و افزایش قیمت مواد اولیه و کمبود سرمایه برای بافت فرش از مهمترین چالش های جدی این صنعت بسیار مهم در استان می باشد.

۴۸

این محتوا با عنوان “تولید سالانه ۲۴ هزار متر مربع فرش دستباف در استان سمنان” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا