اقتصادی

مدیرعامل جدید دخانیات: قراردادهای دخانیات زمان اصلاحات، ننگین‌تر از قرارداد ترکمن چای بود- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تیتروز

مدیرعامل جدید دخانیات: قراردادهای دخانیات زمان اصلاحات، ننگین‌تر از قرارداد ترکمن چای بود- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از روابط عمومی شرکت دخانیات، مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل پیشین و جدید شرکت دخانیات ایران، سیاوش افضلی و محمد شیخان امروز شنبه ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۰ با حضور حسین عامریان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد  کشور در تالار اجتماعات شرکت دخانیات ایران برگزار شد. 

محمد شیخان مدیرعامل جدید شرکت دخانیات ایران در این مراسم اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق خدمت در نظام و انقلاب را در این مجموعه صنعتی و تولیدی به نام شرکت دخانیات ایران به این حقیر عطا فرمود و از آقای دکتر عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین آقای دکتر عامریان به خاطر اعتمادشان تشکر می‌کنم. 

وی ضمن تشکر از زحمات آقای افضلی مدیرعامل سابق شرکت دخانیات، تصریح کرد: ضمن عرض سلام و خداقوت به همه همکاران و کارکنان این شرکت در سراسر کشور دست همکاری و همراهی یکایک کارکنان شرکت دخانیات که به اقتصاد و تولید کشور کمک می‌کنند را می فشاریم. 

شیخان با اشاره به قدمت  ۱۰۰ ساله شرکت دخانیات گفت: شرکت دخانیات می‌تواند جایگاه ویژه‌ای در تولید و نقش‌آفرینی ملی در عرصه اقتصاد داشته باشد و این با همدلی و همراهی شما محقق خواهد شد. 

مدیرعامل جدید شرکت دخانیات ایران با تاکید بر اینکه مسیر و رویکرد کلی ما در جهت تحقق شعار دولت آیت الله رئیسی مبنی بر “عدالت”، “کار و تلاش”، “تقویت تولید و اقتصاد” و  “مبارزه با فساد” است، تصریح کرد: علاوه بر توجه به این استراتژی حرکت ما در شرکت دخانیات شایسته سالاری و کار جهادی است و هر کسی که ما را یاری کند دست آنها را به گرمی می‌فشاریم. 

شیخان با تاکید بر اینکه اولین گره شرکت دخانیات در بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: مسئولین گذشته با سیاست‌های اشتباه هر روز بخش کشاورزی را کوچکتر کردیم و متوجه نبودند به سفره چه زحمت‌کشانی آسیب می زنند.

وی یادآور شد: شرکت دخانیات ایران، یک بنگاه تولیدی و اقتصادی است و زمانی موفق خواهد شد که برنامه داشته باشیم و من خوشحالم که مسئولان عالی رتبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های بنده را مطالعه و اینجانب را انتخاب کردند. 

مدیرعامل جدید شرکت دخانیات ایران با تاکید بر اینکه صنعت دخانیات از حجم بالای نقدینگی و پول در داخل کشور برخوردار است، به طرح این پرسش پرداخت که چرا در یک برهه ای از تاریخ سهم بیشتری داشتیم و الان ۵ الی ۶ درصد از بازار سهم ما است؟ 

شیخان با اشاره به سیر تاریخی شرکت دخانیات و قراردادهای موازی توسط دولت اصلاحات در این زمینه، تاکید کرد: من علاقه‌مندم نگاه تاریخی داشته باشم آنهایی که سال ۸۱ پای شرکت های خارجی را به صنعت دخانیات باز گردند، خیانت کردند و اکنون ما شاهد این هستیم که  سهم زیادی از بازار داخل ما متعلق به بازار های خارجی بوده است. 

وی افزود: قراردادهایی که در زمان اصلاحات در خصوص دخانیات کشور امضا شد ننگین‌تر از قرارداد ترکمن چای بود چرا که این صنعت و تولید را با بحران مواجه کرد و زمانی ما‌ می‌توانیم به وطن و مقام معظم رهبری کمک کنیم که به تولید کشور کمک کنیم. 

مدیرعامل جدید شرکت دخانیات ایران، سفرهای استانی برای بررسی میدانی صنعت دخانیات به ویژه کشت و برداشت توتون را از اولین اولویت‌های کاری خود دانست و تاکید کرد: در شرکت دخانیات با پشت میزنشینی نمی توان تحولی ایجاد کرد بلکه حضور مستمر در میدان و کار جهادی می تواند وضعیت این صنعت را دگرگون سازد. 

شیخان با تاکید بر اینکه قراردادهای سال ۸۱، کمر دخانیات کشور را خم کرده است تصریح کرد:  قول می دهیم که در این صنعت مجددا قد علم کنیم و سهم بیشتری از بازار را از آن خود کنیم‌. 

وی با بیان اینکه توجه به مسئولیت های اجتماعی و توجه به معیشت و رفاه پرسنل دخانیات باید مورد توجه قرار بگیرد، یادآور شد: امروز در جنگ اقتصادی هستیم و دشمن عملیات های پیچیده و مختلفی را در جنگ اقتصادی صورت می دهد و آنهایی که در این جنگ منافع دارند نخواهند گذاشت ما موفق شویم اما از همکاران می خواهم با همدلی و همراهی خود کمک کنند که در این جنگ هم موفق شویم. 

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “مدیرعامل جدید دخانیات: قراردادهای دخانیات زمان اصلاحات، ننگین‌تر از قرارداد ترکمن چای بود- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا