بانوان

شکست دختران هندبال ایران مقابل آنگولا در قهرمانی جهان

شکست دختران هندبال ایران مقابل آنگولا در قهرمانی جهان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بانوان منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیم ملی هندبال زنان ایران در دومین دیدار خود از مرحله پرزیدنت کاپ مسابقات قهرمانی جهان اسپانیا مقابل آنگولا هم شکست خوردند.

به گزارش تیتروز، ملی‌پوشان هندبال زنان ایران در دومین دیدارشان از جام ریاست جمهوری مسابقات قهرمانی جهان مقابل آنگولا مسابقه دادند که با نتیجه ۴۱ بر ۸ یعنی با ۳۳ اختلاف گل شکست خوردند.

تیم ملی ایران در دقایق ابتدایی این بازی موفق به گل زنی نشد و تا دقیقه ۱۳ تنها یک گل را به ثمر رساند، در حالی که آنگولا هشت گل را ثبت کرده بود. در نهایت هم نیمه اول با اختلاف ۲۴ بر ۴ به سود تیم ملی آنگولا به پایان رسید.

گل‌های نیمه نخست این بازی را آرزو کیانی و مینا وطن پرست هر کدام دو گل به ثبت رساندند. در نیمه دوم این بازی نیز کیانی آرا ۲ گل و نوریه عباسی و مینا وطن پرست هر کدام یک گل به ثمر رساندند.

ایران پیش از این در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان مقابل رومانی با نتیجه ۱۱ بر ۳۹، مقابل نروژ با حساب ۹ بر ۴۱ و مقابل قزاقستان با نتیجه ۲۵ بر ۳۱ شکست خورده بود. همچنین تیم ملی هندبال زنان ایران پیش از این مقابل ازبکستان (۳۲ بر ۳۷) شکست خورده بود. این بازی بیشترین تفاضل گل برای ایران بود. دختران هندبال ایران باید دوشنبه در دیداری دیگر به مصاف تیم ملی کامرون بروند.

مسابقات هندبال قهرمانی زنان جهان از ۱۰ آذر به میزبانی اسپانیا آغاز شد. تیم ملی زنان ایران در مرحله گروهی این مسابقات با نروژ، رومانی و قزاقستان همگروه بود که مقابل هر سه تیم شکست خورد و در رده چهارم گروه C قرار گرفت و به پرزیدنت کاپ راه یافت. تیم ملی ایران باید برای کسب عنوان ۲۵ تا ۳۲ جهان با کامرون، آنگولا و ازبکستان رقابت کند.

در دیگر گروه این جام پاراگوئه، اسلواکی، تونس و چین قرار دارند. در پایان این مرحله تیم‌های رده اولی برای کسب مقام ۲۵، تیم‌های رده دومی برای کسب مقام ۲۷، تیم‌های رده سومی برای کسب مقام ۲۹ و تیم‌های رده چهارمی برای کسب عنوان ۳۱ رقابت خواهند کرد.

تیم ملی ایران برای نخستین بار در تاریخ با کسب عنوان چهارمی آسیا جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد. ایران اولین تیم با حجاب اسلامی در رقابت‌های قهرمانی جهان است.

زینب بذرافکن، فاطمه خلیلی، هانیه لک، بهار ایزدگشب، حدیثه نوروزی، آرزو کیانی‌آرا، مریم یوسفی، شقایق باپیری، مینا وطن‌پرست، صونا بیداد، شیما زارع، نگار زنده‌بودی، حانیه کریمی، نوریه عباسی، الناز قاسمی و عطیه شهسواری ۱۶ بازیکن تیم ملی هندبال زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی زنان جهان هستند. عزت الله رزمگر به عنوان مدیرفنی و خدیجه قانع به عنوان سرمربی هدایت تیم ایران را به عهده دارند.

*برنامه و نتیجه مسابقات تیم ملی هندبال زنان ایران در مرحله پرزیدنت کاپ مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱:

ایران ۳۲ – ازبکستان  ۳۷
ایران ۸ – آنگولا ۴۱
ایران – کامرون دوشنبه ۲۲ آذر ۲۰:۰۰

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “شکست دختران هندبال ایران مقابل آنگولا در قهرمانی جهان” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا