بین المللی

الکاظمی: نیروهای رزمی ائتلاف آمریکا در روزهای آینده عراق را ترک می‌کنند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

الکاظمی: نیروهای رزمی ائتلاف آمریکا در روزهای آینده عراق را ترک می‌کنند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در سخنانی که به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس دولت عراق ایراد شد تاکید کرد عراق در حال بازیابی خویش است و زخم‌های کشور در حال التیام است.

او از بازیابی مجدد جایگاه عراق در میان کشورهای همسایه، منطقه و جهان سخن گفت و مردم عراق را تصمیم گیرندگان اصلی و واقعی کشور معرفی کرد.

الکاظمی به مردم عراق خبر داد طی روزهای آینده تمامی یگان‌های رزمی ائتلاف بین المللی از عراق خارج خواهند شد، این عقب نشینی در چارچوب توافقنامه راهبردی امضا شده با طرف آمریکایی است.

با این حال نخست وزیر عراق اعلام کرد نیروهای آمریکایی در بخش مشاوره همچنان در عراق باقی خواهند ماند و در عین حال خبر داد نیروهای امنیتی عراق در سایه اختلاف نظرهای پسا انتخابات اخیر زمام امور را در قبضه خود دارند.

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “الکاظمی: نیروهای رزمی ائتلاف آمریکا در روزهای آینده عراق را ترک می‌کنند- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا